Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki szeretne beszélgetni a...

Ki szeretne beszélgetni a Harry Potter könyvekről?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ilyen izgalmas dolgokat, amin jól ellehett rágódni, hogy vajon ez tényleg igaz vagy sem? ... Akinek van valami ötlete az írjon. :D
2010. aug. 7. 01:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Te.
2010. aug. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
0%

szerinted van olyan dolog egyáltalán, ami igaz a sztoriból? :O

elvagy te tévedve :D:D

2010. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igazad van, én szeretnék.

Persze. Hát én annyira tudatlan, hülye vagyok, hogy elhiszem hogy létezik mágia, meg varázspálca. Attól még, hogy a könyvről szeretnék beszélgetni miért kell azt hinni, hogy én hülye vagyok? Úristen egyáltalán nem is tudom mit akartál ezzel mondani. Na mindegy. Látom erre nincsennek normális emberek. ......................................................

2010. aug. 7. 11:54
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja értem, mosmtár mit akartál ... a " tényleg igaz vagy sem " -et nem arra értettem, hogy az egész Harry Potter igaz. Hanem pl. hogy igaz, hogy Dumbledore majdnem megölte a testvérét. Igaz, hogy Hagrid tovább tanított a Roxfortban Tudjukki halála után? .... ilyesmikre fgondoltam.
2010. aug. 7. 11:55
 5/16 anonim ***** válasza:
nekem nagyon furcsa volt így belegondolni, hogy mi lett velük a 19 évben:) jó lenne erről is egy filmet olvasni. azon sokat gondolkoztam, vajon mit szóltak hozzá, hogy harry meg ginny összeházasodik, aztán, hogy hermionéval és ronnal mi lesz... meg hogy összejárnak e még így hármasban. és hogy ki nevelte fel teddyt, ha harryékhez csak vacsorázni járt, talán a nagymamája... fú, nekem egy kosár ilyenem van, de arról is szívesen beszélnék, mi tetszett a könyvekben meg ilyenek!
2010. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát arra én is gondoltam, hogy ki neveli Teddy-t. Szerintem a végét nagyon elhamarkodta az írónő. Lényegében semmit nem tudunk, hogy mi lett velük. Vagy bekelett volna fejezni a történetet úgy, hogy legyőzte Harry Voldemort Nagyurat, vagy jobban ki kellett volna fejtse a " 19 évvel később " -et. :D

Például. Lunáról sem tudunk semmit, pedig azt lehet mondani, hogy egyenrangú barátjuk volt Nevillel. Őt megemlítette, hogy a Roxfortban tanít. Azt is szerettem volna tudni, hogy ki lett a Roxfort igazgatója, ki lett a végleges Mágiaügyi Miniszter, mi lett Gerogeal Fred nélkül, hogy él Bill és Fleur, hogy van a Weasley házaspár ( Arthur- és Molly Weasley ). Sok dolgot kelett volna még leírjon, de hát ez van. Most, hogy bele gondolok tök vagi lenne folytatni a történetet az én gondolat menetem szerint. Még nincs vége a nyárnak, még kipróbálhatom. :D

2010. aug. 7. 13:57
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekem lényegében minden tetszett. Azt észre vettem, hogy az írónő az elején még nem fejtette ki annyira gondolatait, azért is lettek rövidebbek az első HP könyvek. Ezt úgy értem, hogy például az első könyvben annyit írt, hogy " Harry leszállt az ágyról és lement a nagyterembe, ahol leült a Griffendél asztalához. " ellenben később már így írta volna le: " Harry leszállt az ágyáról és kiment a klubbhelységbe. Érdeklődéssel figyelte, hogy mit csinál az a sok elsőéves egykupacban. Azonban mikor meglátta a Weasley ikreket, nyomban továbbált, hisz tudta, miben mesterkednek. Kimászott a portrélyukon és lebaktatott a csigalépcsőn. A nagyterem felé menet sok szempár szegeződött rá, de már teljesen megszokta. A nagyterembe beérve megpillantotta Ront és Hermiónét a Griffendélesek asztalánál. Odasétált, majd bepréselte magát a két jóbarát közé. " .. Lehet hülyeség, de szerintem ez így van. Ezért is tetszettek jobban a 4-estől kezdve. Persze a története nagyon tetszik mindnek, főleg a hármasnak.
2010. aug. 7. 14:06
 8/16 A kérdező kommentje:
A legjobban azonban a horcruxok keresése tetszett. Azt nem tudom miért. Lehetséges, hogy a veszélyes kalandok miatt, amiket át kelett élniük a lélekdarabkák keresése közben.... De most várom a te véleményedet is. :D
2010. aug. 7. 14:08
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem az olyan kérdések érdekelnek, hogy Dumbledore és Piton után ki lett a Roxfort igazatója? Meddig maradnak a tanárok, csak Dumbledore élt olyan sokáig, vagy a többi tanár is? Ki lehetett Hollóháti Helga gyermekének az apja, és mi lehetett Dumbledore pálcájának a magja? Ki foglalkozott pálcakészítéssel Olivanderen kívül, és vajon kitől lett pálcája Harry gyerekeinek? Milyen más anyagokból lehetett pálcamag a már ismerteken kívül? Igaz-e, hogy a pálca magja árulkodik a viselője személyiségéről? Hogy került Dumbledore kezére Griffendél kardja? Lehetséges, hogy leszármazott volt? Ha azon az éjszakán, amikor Voldemort megölte James-t és Lily-t, a köpeny náluk lett volna, Lily Harryre teríti? És elkerülhető lett volna Harry sebhelye, és az egész kapcsolat kettejük között? Az, hogy Ron "megörökli" Pettigrew pálcáját, az sorsszerű válasz arra, hogy Ron legyőzte a kísértéseit a medál széttörésekor, és visszament Harry-ékhoz? Mi van ezekkel a patronusokkal, ha Remusnak és Tonksnak egymáshoz idomult, ahogy Lilyé és James-é, úgy megváltozik Ronnak vagy Hermionénak is, hogy összejöttek, vagy egyátalán honnan tudjuk, hogy Ginny patronusa ló, amkor egy szót sem ír erről a könyv? És érdekelne Neville patronusa is. Neville lehetett volna házvezető tanár? Ha igen, melyik házé, a Griffendélé, mert oda tartozott és mert ahhoz passzolt a bátorsága, vagy Hugrabugos, mert a gyógynövénytan meg ahhoz passzol? A házvezető tanárok tanított tárgya a házhoz kötődik (azaz a Griffendélnek mindig átváltoztatástanos tanára van, mint McGalagony v. Dumbledore, vagy lehet bájitaltanos is)? Az, hogy Harry szeretet nélküli nevelésben is olyanná lett, aki viszonylag egészséges lélekkel bír, pedagógiai szempontból kész csoda. Nem természetellenes ez kissé? Colin Creewey-ről azt mondják, mugli származású. De ha valóban az, mint Hermione, akkor az öccse hogy lett szintén varázsló, amikor a mugli családokban egyetlen varázserővel bíró gyerek szokott születni, pl. Dean Thomas, Lily Evans, és két varázsló-gyerekhez legalább félvérnek kell lenni! Lehet, az anyja boszorkány volt, hiszen az apja biztosan tejesember...?Kvibli szülőnek muglival kötött házasságból születhet-e varázsló gyereke, és az félvérnek vagy mugli születésűnek minősül-e? Az aranyvérűek hol taníttatták a gyermekeiket az első öt évben, mielőtt a Roxfortba mehettek volna?Lehetetlennek tűnik továbbá az én szememben, hogy a Mardekárban mindenki gonosz lenne. (Ugye, mindenki elmegy a végén, és nem akar harcolni.) De ott van Narcissa, aki imádja a fiát, ott van Piton, aki szörnyen fájlalta élete utolsó percéi azt a szót Lily ellen, és aki nem támadott McGalagonyra, csak védekezett ellene, ott van Lumpsluck, aki kényelemszerető és jószándékú, ott van Zambini, aki túl nagyképű ahhoz, hogy beszélgessen közönséges halandókkal, vagyis megbántani sem fog nyilván senkit...És ott van Harry, aki bátor ugyan, de főleg a kíváncsiság hajtja, nem annyira az önzetlenség (csak a végén lesz azzá, amikor nincs más hátra, mint meghalni), aki gyakran dühbe gurul, lusta, tényeg nagyképű...Ha a döntéseink tesznek azzá, akik vagyunk, és Harry csak félelemből, amiatt, amit hallott, amiatt nem akart a Mardekárba menni, ha mégis odamegy, változtatott volna valamit az a Mardekáron, annka megítélésén, vagy esetleg Harry változott volna meg? A Durmstrang, ahová Draco kívánkozott, rosszhírűbb suli, mint a Roxfort Marekár-háza, vagy csak Grindelwald miatt volt rossznak beállítva?


És még ezernyi kérdés. :)

2010. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

És érdekes lenne eljátszani a gondolatal, milyenek lesznek a gyerekek, Harry, Ginny, Ron és Hermione gyerekei. Kire hasonlítanak, milyen képességekkel, milyen házba...stb.

Én úgy képzelem, Harry két fia közül James vörös hajú, fehér bőrű, szeplős és zöld szemű, középmagas, huncut, bátor, humoros, lusta, tapintatlan, jólelkű, segítőkész és nagyszájú, jó igazságérzettel. magasabb, mint Harry volt, kalandvágyó és felelősségteljes, amolyan csapatvezér, tele ötlettel. Természetesen Griffendéles, nem túl jó tanuló, de népszerű, hallgatnak rá és adnak a véleményére. Terelőt játszik, és Lee Jordan lányával, Tabithával jár.

Albus Perselus a sötét Harry, barna szemekkel, fekete hajjal, fehér bőrrel, szemüveggel. Alacsony termetű. Nem túl bátor, kicsit önző, magának való, tele komplexusokkal, nem túl vidám gondolatokkal. Irigyli a bátyját, szeretne barátkozni, de nem nagyon tudja, hogy kezdjen hozzá. Okos, de nem bátor, inkább taktikus, és roppant lelkiismeretes. kepeszt az anyja és az apja elfogadásáért, és a tanárai megbecsüléséért. Mardekáros, jobb tanuló (nem kitűnő!), ötletes, de kviddicsezni nem tud, nemigen szeret repülni sem. Az apjával ellentétben neki megy az okklumencia és a legillimencia is.

Rose Weasley nagyon magas, vörös, göndör hajú, hosszúkás orrú, szeplős, fehér bőrű. Minden ruha rövid és bő rá, suta mozgású, mell és cicik nélkül. Nagyon okos, de nem Hermione módján, hanem kitűnő logikával és fotografikus memóriával, minden szorgalom nélkül, ragadnak rá a dolgok, ő meg következtet belőlük. Nagyon tehetséges varázsló, nagyszájú, szeret veszekedni, és jó humorú a gúnyolódásban, ötletes a büntetésben. Nagyon elszánt, ha megragad egy témát, le nem száll róla, míg meg nem oldja. Jó bájitalos. Griffendéles, kitűnő tanuló, nemtörődöm, de imád kviddicsezni, őrző, mint az apja. Dingókutya a patronusa.

Scorpius Malfoy magas és vékony, fehér bőrű, szőke, szürke szemű. A külsején kívül nem sokban hasonlít az apjára, nem érdeklik vérminőségek, bátor, gunyoros, barátságos, hirtelen haragú, folyton csinálna valamit, keresi a bajt és a kalandot, és legtöbbször meg is találja. Jó érzékkel keveredik olyan társaságba, akik maguk is nyughatatlanok. Hűséges, ragaszkodó, szabadságszerető és hajlamos feláldozni magát másokért. Az apja nem érti őt, de benne a lázadó Black-vér érvényesült, és a család nőtagjai, az anyja, nagyanyja imádják. Mardekáros, bár választhatta volna a Griffendélt is, közepes tanuló, és fogót játszik. Bele van esve Rose-ba, de hatodikig csak marják egymást. :) A patronusa husky.

Lily nagyon vagány kiscsaj, zöld szemű, szeplős, vörös egyenes haja van, és alacsony. Energiagombóc, folyton szervezkedik az elnyomottak megmentésére, és a fiúk csak úgy tapadnak rá. Szeret beszélni, vitatkozni ugyan nem tud, de nem is akar, inkább csapatban, közösen döntenek. Százféle csapatban játszik, kviddicsezik is, hajtó. Griffendéles, jobb tanuló, népszerű, szeretik őt, apuci kedvence is ő.

Hugo szintén vörös göndör hajú és szeplős, barna szemekkel, magas alakkal, az anyja arcával és orrával. Igen okos, de rosszra használja az eszét, mert imád csínyeket kiötölni. Előbb tudja az átváltoztatást bárkinél, és előbb is idézett meg patronust. Nincs fotografikus memóriája, mint Rose-nak, viszont a kitűnő logokájával bármit megold, és remekül tud hízelegni a tanároknak második esélyért. Rose mellett önként háttérbe vonul, viszont szívesen segít a nővérének bármiben. Pontosan alkalmaz varázslatokat, saját maga is kitalál egy-s-mást, és szeret mugli cuccokkal bütykölni. Griffendéles, kitűnő tanuló, és senki sem tud ellenállni a varázsának.

2010. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!