Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért utálják sokan annyira a...

Miért utálják sokan annyira a Harry Potter és az elátkozott gyermek c. művet hogy úgy tekintenek rá mintha nem is létezne?

Figyelt kérdés
Persze értem én, nem olyan lett szinte semmilyen szempontból se mint az előtte lévő 7 könyv, de azért ezt kicsit túlzásnak tartom hogy sokan úgy tekintenek rá mintha nem is létezne csak mert nem tetszik nekik. Nincs benne olyan logikai baki ami lehetetlenné tenné az egészet, persze tartalmaz olyasmit ami kicsit valószínűtlen, de olyat ami lehetetlen nem találtam benne. Illetve még azt hozzá tenném, hogy az értékelése se rossz egyáltalán, ezzel szemben még nem találkoztam olyannal aki azt mondta volna rá milyen jó volt, igen valóban ez a Harry Potter folytatása mert miért ne, és igen rendben van, ez így lett megírva (persze lehet van, remélem :D).

2020. dec. 27. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Millió meg egy dolog van de: Voldemort lánya. Kell ennél több?
2020. dec. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Több helyen is egyenesen szembemegy az eddig megalkotott canonnal. Pl. az időnyerő nem így működik.
2020. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gagyi az egész. Hogy lenne voldemortnak lánya? Az egész lénye nem utódnemzésről szólt. Hogy feküdt volna le bárkivel is? Számomra annyira eltér a harry potteres karakterétől. Olyan mint egy nagyon gagyi fanfic
2020. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Korábbi kérdéseknél már leírtam a logikai bukfenceket, nem tetsző dolgokat, de bemásolom ide is:

-Tényleg csak egy közepes fanfic volt.


-Piton nem mondott volna olyanokat, Voldinak nem kellett volna a lány, főleg nem attól a nőtől. Eleve nagyon elcsépelt Delphi szerepe, jelenléte attól függetlenül is, hogy szükség sem lett volna rá (halhatatlanság), meg riválist sem akart, ő akart lenni az abszolút vezér.


-Ron olyan feleséget kapott, akivel csak táncolt egyet a bálon, aztán nem is beszélgettek, pedig ott Lavender is, akivel valóban járt.


-Ha már Ron, akkor ne felejtsük el, mennyire degradálták a jellemét és szerepét, mint egy idióta, pont olyan lett. Ha nem tudtak neki szerepet adni, akkor nem kellett volna szerepeltetni, hisz semmit sem vitt előrébb a történetben, csak ajánlgatta a termékeket.


-A könyv világának is sokszor ellent mondott, pl. időnyerővel vissza lehet utazni az időben, de utána már ki kell várni, amíg újra ugyanakkor nem lesz. A házat sem láthatták volna végén Harry kivételével, aki ugye csecsemőként titokgazda lett. Horcrux híján párszaszájú sem volt már többé felnőttként.

2020. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jóval gyengébb, mint a többi, ezt színházi előadásként írták, történet pocsék..stb. És ezt Harry Potter fanként írom.
2020. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem utálom, csak nem vagyok hajlandó tudomást venni a létezéséről. Mint ahogy azokról az információkról se, amit J. K. Rowling később tett a sorozathoz.


"Jack Thorne által írt színdarab, amely egy új történeten alapul, melyek szerzői Jack Thorne, J. K. Rowling és John Tiffany." Szóval nálam eleve az elrúgta a pöttyöst, hogy Rowling egy büdös bötűt nem írt belőle, talán néhány gondolatfoszlánya van benne és csókolom. Az ilyenekről előre lehet sejteni, hogy csak még egy bőrt szeretnének lenyúzni az eredeti történetről, nosztalgiára és a szeretett karakterekre alapozva.


"Nincs benne olyan logikai baki ami lehetetlenné tenné az egészet, persze tartalmaz olyasmit ami kicsit valószínűtlen, de olyat ami lehetetlen nem találtam benne."

Tegyük hozzá, hogy véleményed szerint, meg számodra.

Engem mocskosul zavar pl. ha karakterek kiesnek a szerepükből. Kezdve az egész Voldemort lánya ügylettel, amin az egész történet nyugszik. Meg az összes többi, amit #4 leírt. Lehet, hogy számodra ezek nem jelentek problémát, engem viszont zavarnak annyira, hogy ne foglalkozzak azzal a könyvvel, színdarabbal. (Utálkozásra vesztegetni az energiámat viszont felesleges. Mint ahogy azokat sem utálom, akik szeretik ezt a könyvet, amíg nem próbálják meg lenyomni a torokomon a véleményüket.)

2020. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a kettő hosszabban kifejtett véleményt. Igen, azt továbbra is tartom és fogom is hogy tényleg vannak benne valószínűtlen dolgok, de azt akkor is furának tartom hogy létezik, meg van írva, ez tény, és mégis nemlétezőnek tekintik.
2020. dec. 29. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!