Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek egy hangoskönyv...

Szerintetek egy hangoskönyv lehet ugyanolyan jó/hatékony mint a rendes könyv?

Figyelt kérdés

Az olvasás mellett csak azért lennék, mert életemben nem olvastam ki egy könyvet(shame), és szeretnék "rászokni".

Viszont ha belegondolok, hogy az a lényeg, hogy a könyv tartalma átjöjjön, és ha egy 9 órás hangoskönyvet meghallgatok pár nap alatt akkor igazából azzal energiát nyertem.

Illetve szépen, artikuláltan felolvasva talán még érthetőbb is, én sokszor átugrok betűket, vagy néha szavakat, mert túl gyorsan olvasok és emiatt nem is mindig értem.


2021. jan. 29. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hangoskönyv szóról szóra megegyezik az eredeti művel (mert van rövidített verzió is), akkor ha fogékony vagy az ilyesmire, tulajdonképpen ugyanazt kapod, mint olvasás során.

Nekem azonban túlságosan is elkalandozna a figyelmem ha nem lennék tényleges olvasásra "kényszerítve" (sokan ugye egyébként is vasalnak, főznek, vezetnek, stb. hallgatás közben). Szóval én inkább a tényleges olvasást választanám, de ez csak személyes beállítottságom kérdése, nem tartom kevesebbnek a hangoskönyvet a nyomtatottnál.

2021. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én nem próbáltam még a hangoskönyvet, de gondolom ugyanúgy van mintha te olvasnál: ha nem koncentrálsz, nem figyelsz arra amit hallasz/olvasol, akkor így se-úgy se fogsz fel belőle sokat.
2021. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az olvasótól is függ. Vannak nagyon jó felolvasók, ugye ott ugyanúgy mint egy filmnél vagy előadásnál figyelni kell a hangsúlyozásra, hogy mikor van leírás, párbeszéd, belső monológ.

Nyilván ha csak monoton valaki felolvas, akkor az nem lesz élvezhető.

2021. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a hagyományos olvasás partján állok.

Volt részem pár hangoskönyvben. Az e-book előtti időkben sokszor volt olyan hogy könyvesboltban/könyvtárban nem volt egy adott mű, de hangoskönyv igen. Az a tapasztalatom, hogy nagyon jó felolvasónak kell előadnia ahhoz, hogy ugyan olyan legyen mintha én olvasnám.

2021. jan. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem más élmény mind a kettő.

Pl ha sok könyvet olvasol, választékosabb lesz a szókincsed, ez szerintem hangoskönyv esetében nem jellemző.

Én azt ajánlom, hogy kezdd novellákkal, azok rövidebb történetek, nem esik nehezedre elolvasni, mégis adnak. :)

2021. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek azzal, amit az első írt

Én, ha valaki más olvas, nem koncentrálok teljesen, sokkal jobb, ha magamnak olvasom.

"ha egy 9 órás hangoskönyvet meghallgatok pár nap alatt akkor igazából azzal energiát nyertem"

Ha már ilyen kínszenvedve állnál neki, akkor ne olvass, mert (szerintem) ennek az a lényege, hogy szórakozz, kikapcsolódj. Én azért szoktam olvasni, mert szeretek, mert kikapcsol a saját szürke világomból.

Sőt, én olvasás közben "nyerek" energiát (nekem ez a pihenés)


Én a helyedben akkor már inkább a filmet választanám


Egyébként ahhoz, hogy rászokj az olvasásra, valami olyan könyvet válassz, amit élmény olvasni. Ha pl nekiállsz Egri csillagokat olvasni, és nem élvezed, akkor csak még jobban elmenne a kedved ettől (jó könyv, nem azt mondom, de én pl szívesebben ülök le egy fantasyt olvasni)

2022. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!