Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elfogyott könyvek?

Elfogyott könyvek?

Figyelt kérdés
Szeretnék több könyvet rendelni . Kettőnek már 8 hónapja leadtam az igényt a felkutatására de semmi eredmény. Egy másikat meg eddig csak antikvár könyvben találtam meg, de én nem szeretnénk használtat. Nem nagyon vettem még könyvet ezért nem tudom ,hogy hogy mennek a dolgok. Ha elfogy egy könyv a raktárból meg mindenhonnan akkor az ott kész vége, soha többé nem lesz? Vagy majd egy bizonyos idő után (1-2 év) nyomtatnak még ?

2021. ápr. 28. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Néha érdemes rákeresni pl. bookline-on, akkor is, ha nem küldtek értesítőt. Velem volt olyan, hogy nem írtak semmit vagy eltűnt valahol az értesítő és a könyv meg már rendelhető volt (de ez antikvár volt).


A bookdepository meg azt mailezi, hogy sajnos nem került vissza a kínálatba a könyv, amit akarok, viszont az oldalon rákeresve simán rendelhető. xD


Ha magyar könyv, akkor sajna kicsit az esélye az utánnyomásnak, kivéve ha valami nagyon népszerű könyv.

Esetleg még a kiadó honlapján nézd meg, ott még lehet rendelhető.

2021. ápr. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 b1812567 ***** válasza:
100%

Ha egyértelműen van rá kereslet, akkor esélyes az utánnyomás, jellemzően pár éven belül. De ehhez tényleg elég nagy kereslet kell legyen, mert általában a kiadás jogát adott időn belül, adott példányszámra veszik meg. Szóval ha túllépik a példányszámot, vagy lejárt a szerződés, akkor újat kell kötnie a kiadónak, ami plusz kiadás.

Viszont ha a nyomtatott el is fogyott, talán van belőle e-könyv is.

Illetve érdemes lehet közvetlenül a kiadónak is írni, hátha nálunk már akad pár példány.

2021. ápr. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnél használtat, és a terjesztőknél kifogyott, akkor az egyetlen esély, ha újranyomják, de azt csak nagyon népszerű vagy klasszikus könyveknél szokták.
2021. ápr. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Keresd használtban.
2021. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D .
2021. ápr. 29. 12:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Az antikvár nem feltétlenül használt. A bookline antikvár részlegén pl sok a szépséghibás darab, amit mondjuk elejtettek a raktárban, és megkarcolodott, vagy elkeveredett a díszborítója.


Az utánnyomásban meg lehet reménykedni, de teljesen lutri. Az Anna Peti Gergő könyvek pl hiába brutál népszerűek, mégsem volt és nem is lesz soha újranyomva.

2021. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!