Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit nem szeretnek sokan a...

Mit nem szeretnek sokan a fantasy-ben?

Figyelt kérdés

Milyen visszatérő klisék vannak, amit már nagyon untok?


Lehet akár Star Wars, Warhammer 40K regényből is.



2021. máj. 3. 17:41
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
57%

hat en szeretem a klisseket ha azok jok, de valoban sokan masok meg nem, nem tudom miert akarnak mindeg valami ujat

en jol el vagyok egy nagyon jo dologgal

ujraolvasni is rengetegszer tudom ami jo, es az nem is klisse akkor mar hanem szoszerint ugyanaz

2021. máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem a klisékkel van a baj, hanem hogy hogyan használja őket az adott író.
2021. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon utálom, mikor a konfliktusok csak és kizárólag a tipikus mai "hot topic" politikai dolgok lehetnek. Ha rabszolgaság vagy rasszuizmus van, akkor mindig a fehér a gonosz elnyomó, a színesbőrű az ártatlan áldozat (ami egyébként a valóságban sem így van). Lehet, hogy ez egy másik bolygó, egy másik társadalom. De nem lehet, hogy a fehérek nem gonosz elnyomók, nem nem. De ugyan ezt levezethetem a tévesen értelmezett történelemmel, ha pl. a nőkről van szó.


Női karaktereknél ott van az, hogy mindegyiknek KÖTELEZŐEN elnyomva kell lennie a férfiak által. Bármi más trauma vagy konfliktus? Naaaaah. Nem. A gonosz szexista férfiak. Semmi más, az túl sok agymunka lenne. Ez az egy van, kész.

Ugyan ezzel párhuzamos, hogy annyira feministák akarunk lenni, hogy a női karakter minden cselekedete arról szól, hogy a férfiaknak megmutassa. Meg hogy ők mit gondolnak róla, és majd ő jobb lesz náluk. Csodás.


A főszereplő mestere meghal. Mindig. Ez azért zavar, mert én kifejezeten szeretem az idősebb karatereket. A morcos öreg a legszórakoztatóbb. :D

2021. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Azok a főszereplők, akiknek semmilyen más értékes tulajdonságuk nincs, mint az, hogy valamiért ők a kiválasztottak, akik megmentik a világot.
2021. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

A kiválasztott klisét nem bírom. Ekkor semminek nincs tétje.


OP főhős. Megint csak. Ha túl erős és emellett nincs a karakternek hibája, gyenge pontja vagy valami ami gyarló benne, akkor mire fel féltsem őt vagy a küldetését?


Fajok közti háború. Annyi más jó és jobb módja van a könyvbe konfliktust írni, mint egy felsőbbrendűségi háború a mikmakkok és a cseregnyegek közt.


Plot-armor. A karaktrr nem élhetne túl valamit, de mégis túléli, mert még a történetben el kell jutnia valahova, és nem halhat meg előtte. Úgyhogy bárhogyan is, akár a logikát és a történet koherenciáját is beáldozva az író megmenti.


A gonosz karakter azért gonosz, mert gonosz. Lényének része, eredendően gonosz. Ennek olyan szaga van mintha a szerző meg akarta volna úszni a motivációt és a gonosz karakter felépítését.

2021. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!