Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tolkien A Gyűrűk Ura univerzum...

Tolkien A Gyűrűk Ura univerzumában játszódó összes könyv és sorrend?

Figyelt kérdés

A filmek után elakarom olvasni az összes könyvét Tolkiennek, ami a Gyűrűk urához kapcsolódik, legyen az bármi ami ehhez az univerzumhoz kapcsolódik. Hogy vannak időrendi sorrendben a könyvek, és melyek ezek, ha van még amit lejjebb nem írtam le?


A legtöbb helyen ilyen sorrendben találtam meg őket, de már nem mostani az összeállítás.


A Hobbit, Gyűrűk Ura I-II-III, A Szilmarilok, Húrin Gyermekei, Befejezetlen regék Númenorról és Középföldéről, Elveszett Mesék I-II.


Viszont nem tudom hova rakni a Beren and Lúthien, The Lays of Beleriand, The Shaping of Middle-earth, The Lost Road and Other Writings , The Return of the Shadow, The Treason of Isengard, The War of the Ring, Sauron Defeated, Morgoth's Ring, The War of the Jewels, The Peoples of Middle-earth nevű könyveket, hogy ezek közül mi az amit érdemes elolvasni, és tényleg köze van a LoTR univerzumhoz, és mi az ami hanyagolható és nem fontos. Pár év múlva nagyjából elkészül az Amazon sorozata ebben az univerzumban ami nagyjából 2-3 ezer évvel Bilbo és Frodó előtt játszódik. És addigra el szeretném olvasni az összes könyvet ami ebben az univerzumban "játszódik", hogy ismerjem ezt a világot, mert egyelőre csak annyit tudok amit a hat filmben láttam, de mivel érdekel ez a világ így szívesen bővíteném a tudásomat. :)



2021. máj. 17. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbjük benne van az elsőnek felsoroltakban. A Hobbittal kezdj, utána Gyűrűk Ura, aztán a Szirmirilok, amiben benne van az egész univerzum váza, tehát mindegy, melyikkel folytatod.
2021. máj. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

Időrendi sorrendben a Szilmarilok az első, mert ez mutatja be a "Tolkien-i világ" létrejövetelét. (Ez viszont lehet, hogy kicsit kemény elsőre) A Beren és Lúthien és ehhez hasonló művekről a Szilmarilok 1-1 fejezete szól tömören, de később kiadtak belőlük egy egész könyvet. Tehát 1. Szilmarilok; 2. (vagy ha nagyon időrendiséget akarsz, akkor közben) Beren és Lúthien és a hozzájuk hasonlók, majd a Babó/Hobbit (ugyanaz) és végül a Gyűrűk Ura trilógia 1-3.

De mondom ez a kronológiai, de nem muszály időrendben olvasni, inkább bölcsebb ahogy #1 is írta: Hobbit, Gyűrűk Ura trilógia, Szilmarilok, majd a többi.

2021. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!