Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mik azok a tipikus fantasy...

Mik azok a tipikus fantasy klisék, amiket utáltok egy könyvben?

Figyelt kérdés
Éppen egy fantasy könyvet írok és elég nagy hasznát venném, ha tudnám, hogy mely klisék azok, amiket már nagyon untok, nagyon idegesítenek titeket? Arra is kíváncsi lennék, hogy ezek csak egy bizonyos formában zavaróak és ötletesen megoldva elmennek, vagy jobb őket teljesen kerülni?

2021. júl. 6. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
A te könyved. Teged kell tükröznie, azt hagyd ki, anit te utálsz.
2021. júl. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem semmi bajom a legtöbb klisével, de érdekel mások véleménye is.
2021. júl. 6. 01:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kiválasztott.

Fekete fehér moralitás(technikailag nem klisé)

Egy kaptafára húzott kultúra.

2021. júl. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

- Túl szerencsétlen főszereplőlány, aki folyton csak bajt okoz azoknak, akik utána rohangálnak, hogy megmentsék.

- Kiválasztott, világ megmentése a gonosztól téma

- Szegényhátterű lány+gazdag pasi (vagy fordítva) igaz szerelemre talál egymásban (ez nem feltétlen fantasyban, hanem úgy minden másban is)

- Vagy csak simán a főszereplő férfi és nő egymásba szeret (nem igazán szeretem fantasyban a romantikát)


Ha eszembe jut még valami, majd leírom :)

2021. júl. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2021. júl. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

- Tolkien-t lekoppintó világ, sztereotipikus fajok (pl. a tündék előkelőek és gőgösek, a törpék nyersek, stb.)

- A főszereplő mindent túlél, mert az utolsó pillanatban mindig kimentik. Az összes többi szereplő bármikor meghalhat


Ez az, ami most eszembe jut. A klisék működhetnek, egyébként, sőt, azért jöttek létre, mert nagyon is jól működnek. Ha kicsit újítasz rajtuk, megcsavarod őket, vagy hozzájuk adsz valami pluszt, ugyanúgy segíthetik a sztorit, és eredeti is maradsz. Klisék nélküli történet pedig szerintem nem létezik, valamilyen szinten kellenek bele. Írás közen úgyis becsúszik néhány, és ez teljesen rendben van. Úgyhogy ne akard mindenáron elkerülni őket :)

2021. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
Tolkien is „koppintott”...
2021. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen klisével sincs gond, ha csavarsz egyet rajta és egy új oldalát mutatod meg. Nem véletlenül váltak klisévé, hiszen van bennük potenciál, ha újszerűen használod őket.
2021. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A kiválasztott vonalat én sem szeretem, mert az már adja az egész sztorit, hogy tuti életben marad bárhogy is alakul és ő fogja megmenteni a világot, mindenki más csak egy mellékszereplő aki segít neki vagy hátráltatja.

A váratlan és kiszámíthatatlan történèsek a legjobbak amin mindenki meglepődik.

Ui; nem szeretem, ha a főszereplőnek van egy önsajnáltató énje vagy egy megmentéses kényszere, akár mekkora Harry Potter fan vagyok, Harrynek pl ez a része iszonyat unszimpatikus volt.

2021. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!