Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok írni a kétlabú-hoz...

Tudnátok írni a kétlabú-hoz hasonló kifejezést amit az emberekre szoktak használni könyvekben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy mikor egy másik faj (állatok, vagy más ember-szerű lények) nem tudja hogy az embereket hogy hívják, ezért van rá egy saját szava.

Olyanokra gondolok mint a Vukkban a simabőrüek.

Vagy a kétlabút is sokszor látom (ami mondjuk szerintem logikátlan, tekintve hogy a madaraknak is két lába van, tehát akár rájuk is lehetne érteni)

Én próbáltam keresgélni ilyneket, de nem igazán találtam.

Szóval tudtok ehez hasonló kifejezéseket?

Előre is köszi



2021. szept. 20. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ami most eszembe jut, a Narnia krónikáiban „Ádám fiainak” és „Éva lányainak” hívja az embereket a faun.

Más most nem ugrik be, csak a Barlangi medve népe, de az nem egészen illik ide, mert modern emberek és neandervölgyiek vannak benne, előbbiek azt hiszem, „laposfejűeknek” hívják utóbbiakat, utóbbiak meg simán „a Másoknak” előbbieket, de itt ugye mindkét faj ember.

2021. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan sztori, ahol halhatatlanok beszélnek az emberekről, akkor még a „halandó” is belefér.
2021. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet: csupasz majom, bár ez hasonló a simabőrűhöz, nagyorrú majom, terhelt gerincű, koraszülő, nyomott pofájú, nagyfejű.
2021. szept. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
farkatlan patkány
2021. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a humanoiddal mi a gond vagy a homo sapienss-el?

De idegenek szempontjából a 4 hosszú-végtag-os...

2021. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A Bambiban pl. az embert csak Ő-nek nevezik. De ez a könyv.
2021. szept. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
csupasz majom ( Taraó), nyehó (Gulliver utazásai), beszélő majom, eszközhasználó, fura majom, az eltipró (ha rovarok szemszögéből akarsz mesét vagy regényt írni)
2021. szept. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A Nap gyermekei (a Szilmarilokban említik, hogy a számos megnevezés közül, amit a tündék használnak az emberekre, ez az egyik).
2021. szept. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!