Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok egy 35 éves férfinak aki az iskolai kötelezők miatt nem olvasott, de rájött hogy a könyvolvasás egy csodálatos dolog?

Figyelt kérdés
Iskolai kötelezők miatt megutáltam a könyveket (és az olvasást is), viszont az elmúlt napokba kezembe akadt két könyv, amiket elolvastam és fantasztikus élmény volt, nem bírtam letenni őket. Szeretnék sokat olvasni még.
2021. okt. 19. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Michael Wild élete. D
2021. okt. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 b1812567 ***** válasza:
95%

Ha leírod, mi volt az a két könyv, meg mondjuk egyéb érdeklődési köröd is tudnánk (legalább filmek, sorozatok, amiket szeretsz), akkor talán könnyebb lenne ajánlani valamit. :)


Így senkinek nincs fogalma sem, mi jönne be neked. Történelmi téma? Ponyva? Kalandregény, sci-fi, fantasy, krimi, elmélyültebb irodalom?

2021. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Ugyanígy vagyok én is. Nem tudom neked mi jön be de én egy éve puszta kíváncsiságból elolvastam az Állatfarmot és az 1984-et Orwell-től (nem, nem hordok alufóliasapkát, csak egyre többször hallottam rá utalásokat sok helyről). Tanulságos történetek. Szerintem ezek után el fogok menni a sci-fi klasszikusok felé (Philip K. Dick, Robert Heinlein stb.)
2021. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Kéne tudni, hogy mi tetszik? Én pl. mostanában ezeket az erdőkben mászkálós útleírásokat szeretem: V. K. Arszenyev: Derszu Uzala, Artur Heye: A Nyugat peremén. De amúgy fenntarthatóságról szóló könyveket is szoktam olvasni (pl. Természet és szabadság). Látogass el a könyvtárba is, hátha ott találsz kedvedre valót! A Winettou is szuper volt, meg Rejtőtől sok.
2021. okt. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Virágot Algernonnak és Malevil
2021. okt. 19. 12:23
 6/12 anonim ***** válasza:

ezt a 2 fenti könyvet ki ajánlotta neked?

és minek/kinek hatására kezdtél el olvasni?

2021. okt. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha tetszett a Malevil, akkor folytathatod Merlé-vel (amik nekem nagyon tetszettek):

- Állati elmék

- Védett férfiak

- Majomábécé

- A sziget


A Virágot Algernonnak után talán:

- William Wharton: Madárka

- Ken Kesey: Száll ​a kakukk fészkére

- Alice Walker: Kedves Jóisten vagy másik kiadásban Bíborszív címmel jelent meg ugyanaz a könyv

2021. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Beépülve Észak-Koreában
2021. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nevetni szeretnél, akkor Rejtő Jenő: Tizennégykarátos autó, Előretolt helyőrség, Elátkozott part, Három testőr Afrikában
2021. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
Tapasztald ki! Sajnos mi hiába ajánlunk, nem biztos, hogy tetszeni fog és lehet pár melléfogás után megint megutálod az olvasást.
2021. okt. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!