Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Használt könyvek eladásánál...

Használt könyvek eladásánál mennyit illik levonni az eredeti árból?

Figyelt kérdés

Szeretném eladni pár egyszer vagy egyszer sem olvasott könyvemet helyhiány miatt és mert tudom, hogy többet úgy se fogom olvasni őket, csak nem tudom mennyit vonjak le az eredeti árból. Az eredeti árat amiért újonnan vettem, nyílván nem akarom meghagyni, mert akkor senki nem veszi meg, viszont nagyon sokat se szeretnék levonni, mivel tényleg megkímélem a könyveimet és nincs rajtuk hiba vagy csak nagyon minimális. Tudom, hogy neten is megnézhetem, hogy mennyibe kerülnek kb. az antikvár könyvek, de szeretnék személyes tapasztalatokat is olvasni!

Köszönöm a válaszokat!😊


2021. okt. 31. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti árnak és az eladási árnak semmi köze egymáshoz. Majd megtapasztalod te is.
2021. okt. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kínálat-keresletről van szó. Hozzáférhető-e még a könyv, mennyire népszerű stb. Ne szám1=ts arra, hogy az ár felénél többet kapsz.

Ajálnom, hogy bézz körül pl bookline-on, hogy mennyiért árulják azokat a könyveket (antikvárként).

2021. okt. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy arra épp van-e kereslet.

Én pár 90-es évekbeli könyvért hajlandó lennék az eredeti árat is adni, ha személyyes átvétellel megoldható a dolog, mert ritkák számomra.

2021. okt. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Érdemes molyon megnézni, hogy adott könyvet mennyiért adnak el mások. Általában a legalacsonyabbhoz szoktam belőni a saját könyveim árát, ha nagyon nem szeretném, hogy a nyakamon maradjanak.
2021. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!