Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Aki szokott történeteket...

Aki szokott történeteket írni, az mennyire szereti kínozni a karakterét/karaktereit?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl mentálisan szenved azért, mert elvesztett egy hozzá közel álló személyt, elutasították, stb, vagy fizikálisan egy sérülés vagy hasonló miatt. Mennyire szeretitek megírni az ilyeneket?

2021. dec. 19. 16:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Ez szerintem csak azon múlik, hogy mit akarok elmesélni. Szerintem mindig a legérdekesebb része a történetnek, amikor egy karakter fejlődik és néha ehhez valamilyen szenvedés kell, mert az emberek sokszor ebből tanulnak.

Ha tudom azt, hogy honnan kb. hova akarom eljuttatni a karaktert és eljutok addig, hogy egy fontos eseményt meg tudok írni, akkor inkább örülök neki.

A szenvedés inkább akkor jön, amikor nem tudok én mit írni, mert nem tudom, hogy hogyan álljak neki vagy elakadok. Amikor gördülékenyen megy az írás, lehet az a karakter kínzása is, az inkább egy pozitív érzés, mert olyankor azt érzem, hogy tudom mit csinálok.

2021. dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan egyátalán nem szeretem kínozni a karaktereimet de, ha a történetemben nincs más kiút amivel meg tudnám menteni ettől akkor kénytelen vagyok.
2021. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Régebben írogattam, a kedvenc részeim mindig azok voltak, mikor a szereplők belső fájdalmát, szenvedését írhattam le.

Mostanában már nem írok, csak a fejemben képzelek el történeteket magamnak (lusta vagyok írni), de még ezekben a történetekben is a karaktereimnek mind szomorú múltja van/valamilyen traumától szenvednek, amit fel kell dolgozniuk a sztori végére.

2021. dec. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Imádom kínozni őket. Ez persze nem tudatos, csak azt veszem észre, hogy megint valami szörnyűség történik velük, én meg csak gépelek, mint az őrült. Hát, na. Valahol vigasztal, hogy ha már ez a kérdés felmerült valakiben, akkor talán nem vagyok egyedül ezzel :)
2021. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4

Egyáltalán nem :)

Rengeteg ismerősömmel, aki szintén ír, mindig ezen röhögünk, hogy ahhoz képest hogy "való életben" egyikünk sem agresszív egyáltalán, közben a könyveinkben a karaktereink meg egy érzelmi roncs szintjén vannak XD

2021. dec. 20. 11:02
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
én szeretem a karaktereimet, és nem vagyok szadista
2021. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6

Én is szeretem őket, és én sem vagyok szadista, de valahogy könnyű ezt leírni.

2021. dec. 20. 19:12
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem azért szeretjük nyúzni a karaktereket, mert segít ellazulni az, hogy nem a saját gondunkra kell megoldást találni. Vagy az okát megfejteni. Csak vegyünk egy példát, mondjuk egy fiút aki elvesziti a családját egy tűzvészben, amit ő okoz. Nyilván a fiú szenvedni fog, szomorú lesz, bűntudat mardossa, meg az is lehet hogy PTSD-s lesz. Ez elég sok komoly dolog. Kicsit jó ennek a fiúnak a problémáira megoldást találni, addig sem kell a sajátjainkra gondolni. Vagy lehet hogy arra használjuk a fiút hogy megoldjuk a mi való életbeli problámánkat. Vagy egyszerűen csak jó látni hogy más is szenved másnak is ugyan olyan, sőt inkább rosszabb mint nekünk. Sok ember ezen kívül igényli az empátiát. Ha együtt tudunk érezni egy tragikus kararakterrel, az sokat tud segíteni. Vagy ha a helyébe tudjuk képzelni megunkat, és atérezhejük a segítőinek az empátiáját.

Ez csak az én véleményem, szóval nyugodtan pontozzátok le ha nem tetszik vagy nem értetek vele egyet

2021. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

miért jó látni más szenvedését? szerintem nem jó

én nem egy szadista mindenható vagyok

2021. dec. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8

Teljesen megfogtad, amit én szeretek ebben :)

2021. dec. 22. 07:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!