Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szoktatok néha a könyv felénél...

Szoktatok néha a könyv felénél félre tenni egy könyvet, pl. a Csontvárost (vagy bármi mást), elolvasni 1-2 másik könyvet és utánna visszatérni a félbe hagyott könyvhöz?

Figyelt kérdés

Pl. nálam az történt, hogy csalódtam valakiben, ezért egy fantasy könyvre volt szükségem, így elkezdtem a Csontvárost. Kb. feléig jutottam, aztán elhunyt a tatám, ami miatt kicsit a fantasy világ nem volt megfelelő abban a pillanatban, így elolvastam egy romantikust, utána egy ifjúságit, majd visszatérek a Csontvároshoz.


Szoktatok ti is néha így csapongani a könyvek közt, ha nincs hangulatotok befejezni egy bizonyos könyvet?



2022. márc. 28. 20:29
 1/9 anonim válasza:
Én sokszor csapongok, van olyan, hogy több könyvet olvasok egyszerre
2022. márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 b.b.brigitta11 ***** válasza:
Én végig szoktam olvasni.Nem szeretem félbe hagyni a dolgokat 😀
2022. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előfordul, hogy félbehagyok egy-egy könyvet, vagy nem félbehagyom, hanem kis időre félreteszem. Ezek általában olyan művek, amelyeket nehéz folyamatában végigolvasni. Gondolok itt elsősorban filozófiai művekre. Ilyenkor előveszek valami könnyedebb olvasmányt, majd visszatérek a nehezebbhez, és folytatom annak olvasását. Ebben szerintem nincs semmi rendkívüli, vagy kivetni való.
2022. márc. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én alapból minimum 2 könyvet olvasok párhuzamosan. Főleg olyan formában, hogy egy egykötetest, és mellé pedig sorozatot.

Jelenleg pl James Herbert: Patkányok, és az Outlander sorozat 4. részét olvasom. Az önálló könyvvel gyorsabban haladok, oldalszámtól függően 1-3-3 hét alatt elolvasom, a sorozatrésszel pedig lassabban, 2-3 hónap alatt olvasok el egy-egy részt.

Nem szoktam félbehagyni könyvet. Eléggé jól kiismertem már az ízlésemet, és az alapján választok olvasnivalót. Eddig még nem csalódtam a saját választásaimban.

Amiket annó hamar feladtam, azokat nem önszántamból próbáltam elolvasni, a suliban, a kötelező olvasmányok voltak.

2022. márc. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én általában egy hosszabb könyv mellé választok mindig valami rövidebb témában teljesen eltérőt. Pl. most egy 520 oldalas romantikus könyv mellé egy 200 oldalas tanulságos (angol humorral társított) könyvet választottam.


Azért jó ez így nekem, mert a hosszú könyv nagyrészt egy vontatottabb részletesebb sztori, a rövid pedig gyors sikerélmény egy pörgősebb történettel.


És jó érzés, hogy, amikor a hosszút is befejezem elmondhatom, hogy most olvastam el 2 könyvet 1 hónap alatt :D


De ez csak az én dilim.

2022. márc. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van, hogy a hangulata miatt.


Olvastam a Gergely Alexandráról szóló könyvet és ott gobdolkodtam, hogy később olvasom el az utolsó fejezetet, hiszen, hiába szól a temetésről az utolsó fejezet, mivel a Maldívon van, a helyet is bemutatják és, mivel az utolsó előtti fejezetben meghal Szasz, így nehezen tudtam beleélni magam egy maldivi utazásba, ami nem a temetésről szólt, ottcsak olvastam, de nem tudtam beleképzelni magam.

2022. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Illetve volt, hogy vontatott, túlírt könyvet hagytam félbe, 1,5 évre. :D
2022. márc. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D Máris nem érzem magam egyedül ilyen téren, hogy néha félbe hagyok egy könyvet, hogy majd később folytatom, mert ehhez most nincs hangulatom... Hiába, nem tudom erőltetni, hogy "most akkor is végig olvasom", mert az olvasás muszáj, hogy szórakozás legyen, különben bele se kezdek. :D
2022. márc. 31. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja és most átmenetileg felhagytam az egyik könyvvel.


Egy hét alatt elolvasok 1-2 könyvet, néha hármat, de nem tudtam tartani ezt a tempót.


Most pl olvastam egy izgalmas krimit és csigalassan haladtam vele, ami fura volt.


Kiderült, hogy beteg vagyok, szóval, most csak ide firkálgatok, filmeket nézek, Youtubeot bámulok, csupa olyat, ami nem igényel koncentrációt és belealudhatok.

2022. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!