Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik? Még nincs...

Hogy tetszik? Még nincs teljessen kész de igy hogy tetszik? XD

Figyelt kérdés

1.Fejezet


Ugyanolyan unalmas napnak ígérkezett mint a többi átlagos hétköznap.Reggel arra ébredtem, hogy a húgom azon vitatkozik a bátyámmal, hogy ki megy előbb be a fűrdőszobába.Persze ma is Caren nyert.Nagy nehezen a szemem is kinyitottam és megláttam, hogy a kutyánk már megint elintézte a díszpárnáinkat minden tiszta nyál lett .(Persze ezt is nekem kell majd összetakarítani.) Kivártam én is a sorom a fürdőnél szerencsére Lucas gyorsan végzet. -megpróbáltam rendbe hozni a hajam de nem nagyon sikerült tisztára elfeküdtem a hosszú barna hajam minden irányba kiállt nagy nehezen sikerült copfba rendezni és eltűzni. Még felkaptam gyorsan a kedvenc nadrágom egy szűk szárú szürke koptatott farmert és egy sima fekete pólót . Lerohantam enni pár falatot indulás előtt. Szokás szerint késve indultunk.

-Hogy fog kinézni ha rögtön az első nap elkéstek?-szólt oda anya.

-Nyugodj meg szívem Lucastól már megszokták.-mondta apa is és erre elnevették magukat.

Luke vitt minket suliba.Ez lesz az első napom gimiskéne. Szerencsére a barátnőim is ide járnak.A Caren egész úton azt sorolta mit kér a 13. szülinapjára. Már alig várja.

-Johhny Deppet kérem teljes életnagyságba-mondta Caren

-És szerinted hogy szerezzük meg, leütjük és berakjuk egy zsákba vagy mi húgi?-piszkálódott Lucas

-Tőled mit kapok Zoey?-kérdezte a húgom

-Még nem tudom majd suli után elmegyek veszek neked valami szépet.-válaszoltam hogy megnyugodjon.

Végre odaértünk Caren sulijához kiraktuk, de mi még így is késésben voltunk.

5 perccel később mi is odaértünk a sulihoz és nem is késtünk el. Megkerestem az új termem, benéztem előszőr az ajtón és csak azt láttam hogy mindenki beszélget kivéve egy fiút . Mellette senki nem ült és nem is voltak látszólag barátai. Csak akkor néztem rá. Első ránézésre normális srácnak tűnt. De így hogy jobban megnéztem gyönyörű barna haja volt nem is hosszú de nem is rövid. Egyszerűen tökéletes. Fekete pólót viselt és rajta egy sötétszürke kapucnis pulóvert. És egy sima sötét farmert. A szemét eddig észre sem vettem .Egyszerűen meseszép volt. Gyönyörű smaragd zöld. Ilyen szép szemeket még sose láttam. ekkor hirtelen felnézett és kiszúrta hogy épp őt nézem tátott szájjal. Én persze teljesen elvörösödtem és elkaptam a tekintetem. Szerencsére pont megláttam a barátnőmet Sarat. Épp a szempilláit rebesgette a barátja felé és a haját dobálta. Odasiettem hozzá hogy ne tűnjön fel másnak a fura viselkedésem. Még fél szemmel mindig az új fiút figyeltem mikor Sara köszönt.

-Szia.Látom te is kiszúrtad az új srácot .Tényleg cuki de Sam-nél nincs cukibb srác a suliban, hát nincs igazam?-Sara szokás szerint túl sokat beszélt.

-Szia-mondtam kicsit bizonytalanul még mindig a hangom keresve.-Hogy hívják az új fiút?-kérdeztem túl korán így biztos rájött, hogy megfogott a fiú.

-Rick.-mondta vigyorogva.Ez az a vigyora volt amitől féltem.Rájött! Bár én sem tudtam hogy mi fogott meg benne ennyire.-Legalábbis azt hiszem.Nem beszélget senkivel az osztályból.-Tette hozzá.

-Ja jó, akkor azért volt annyira furcsa hogy senkivel se beszélget.-mondtam kissé összezavarodva.Amiből megint tudta hogy nem közömbös nekem Rick.

-De hidd el veled se fog szóba állni ha eddig Emmát se nézte ki magának.-Jaj ne!Emma volt a suli legnépszerűbb csaja már az általánosba is. Most meg már másodikos. Még a végzős srácok is róla álmodtak és a vakító szőke hajáról ami mindig idegesítően ragyog.Emmát egyszerűen utálom. Nem elég hogy elvette a barátom ,de csak azért hogy összetörje a szívem.Ha még rá sem vetett szemet az új fiú nekem esélyem sincs.Inkább gyorsan befejeztem az álmodozást mielőtt feltűnt volna Saranak.

-És eddig milyen a suli ?- kérdeztem nem túl hihetően.

-Hát mivel még csak tíz perce vagyok itt elég tűrhető.-vigyorodott el és nézett rá Rickre olyan pillantással hogy tudtam rájött hogy rá gondoltam épp előtte.

-Ja oké bocsi.Lehet még túl fáradt vagyok ilyenekhez.És hol ülsz? Ha szabad ilyet kérdeni?-kérdeztem már én is vigyorogva és a szemem sarkából rápillantottam Rickre, Persze úgy hogy Sara lássa hogy nem ül mellette senki és hogy ő még odaférne . Erre elkezdett nevetni és rámutatott a Rick mellett álló padra. Az ő táskája ott volt a székén de mást nem láttam mellette.Megkockáztattam még egy kérdést.

-És egyedül ülsz?

-Igen, neked foglaltam a helyet.És milyen véletlen hogy pont mellette van az a szabad szék.-vigyorgott és rám kacsintott.Ezt már én sem bírtam ki nevetés nélkül.

Odavánszorogunk a helyünkhöz lepakoltam és összeszedve minden bátorságom ráköszöntem Rickre.

-Szia.Zoey Gilbert vagyok.-és kezet nyújtottam ahogy bemutatkozáskor szokás.

Erre felnézett a padjáról és rám mosolygott. Azt hittem álmodok . Ez a mosoly , ennél szebbet még soha életemben nem láttam tökéletes fogai voltam és ragyogó fehérek.

-Szia. Rick Kinsey vagyok.Most költöztünk ide Arizónából.-többet nem mondott de végig a szemembe nézett . Zavarba is jöttem ezért csak leültem.

Nagy nehezen túl éltem mind a hat órámat és megvártam Lucast is hogy hazavigyen . Szerencsémre (vagy nem) Rick is várt épp valakire és még nézhettem kicsit. Tényleg gyönyörű volt. Hihetetlen , igen végre megvan ezt a szót kerestem egész nap! Hihetetlen olyan érzésem támadt mintha nem is létezhetne mert olyan gyönyörű. És a szeme ha belenézek egyszerűen elveszek benne.

-Helló húgi, régóta vársz?-kérdezte hirtelen Lucas, én meg ugrottam egyet ijedtemben

-Jaj!Lucas ne ijesztgess . Majdnem szívrohamot kaptam .-és mikor körbenéztem már Rick sem volt sehol.

-Na akkor menjünk Carenért mielőtt betölti a 13-at.-és ekkor jutott valami az eszembe.

-Ohh... a fenébe is . Elfelejtettem hogy szombaton tölti be és csak ma érek rá neki ajándékot venni. Ez nem lehet igaz.Majd próbálok időt szakítani rá holnap úgyis lesz elég dolgom a szobával. Apropó jut eszembe láttad mit csinált Lacky a szobánkkal? Tiszta nyál minden. Ugye segítesz majd?-elejtettem egy bájos mosolyt Lucasra mire ő elvigyorodott és így felelt.

- Nem is tudom húgi, tudod te akartál igazából kutyát -és kacsintott egyet.

-Oké feladom akkor majd elintézem és holnap meg vásárolok.Na de most már tényleg menjünk mert Caren ideges lesz ha késünk.



2.Fejezet



Caren egész úton beszélt, de én nem tudtam figyelni folyton csak Rick járt a fejemben. Másra nem is tudtam koncentrálni.

-Te nem szállsz ki?- kérdezte Caren mikor hazaértünk.

-Ja, bocsi elkalandoztam.-feleltem.

Kimásztam a kocsiból, mikor beértem éreztem a vacsi illatát.Hihetetlen, hogy anya már 4-kor elkezdi készíteni a kaját. Felmentem a szobámba és láttam, hogy még mindig tiszta nyál és kupi. Lepakoltam az asztalom mellet álló székre és átöltöztem. Nagy nehezen összeszedtem a gondolataimat,hogy ne mindig csak Rick-en járjonak. Megkerestem azt MP4-em és bekapcsoltam a zenét, közben pedig elkezdtem összerakni két kupacba a tiszta és a nyálas holmikat. Szerencsére több tiszta maradt csak pár díszpárna lett tiszta nyál.Kivittem őket és bepakoltam a mosógépbe. Csak reméltem hogy kibírják a mosást. Gyors visszamentem a szobámba és a helyére raktam a ruhákat és azt a néhány párnát ami még ottmaradt.

Kicsivel több időbe telt mint egy óra de készletem.Leszaladtam a konyhába inni egy pohár vizet, menet közben kinéztem az ablakon és majdnem leestem a lépcsőn mikor megláttam egy gyönyörű ferrarit. Csillogott a fényezés a fekete festék fölött és azt hittem menten elájulok. De szerencsére gyorsan továbbment és nem volt időm megnézni a sofőrt.Leértem a konyhába és láttam hogy anya már a desszertet készíti elő.Nem bírtam ki megkellet kérdeznem anyát.

-Hogy bírod, hogy a házat tisztán tartod és már 4-kor elkezded főzni a vacsit ami sose ég oda vagy hasonló?-Kérdeztem féloldalas mosollyal.

-Tudod kicsim az egyensúly-mondta röviden és folytatta a főzést.

Előkerestem gyors egy poharat és töltöttem bele vizet.Megittam és felmentem megírni a házimat.A matekházi nem volt nehéz szerencsére így gyorsan végeztem vele.Még vacsi előtt gyors elvitte Lacky-t sétálni, hogy azt ne mondják hogy azért szedte szét a szobát.Mikor visszaértünk már anya elkezdett teríteni.Gyors odaszoltam neki.

-mindjárt jövök csak felakasztom a pórázt és segítek.-mondtam

-Oké de siess.-szólt vissza a válla felett mikor a konyhába sietett újabb tányérokért.

Felszaladtam a szobámba és felakasztottam a pórázt és a nyakörvet a helyére .

Utána megmostam a kezem és lementem segíteni anyának.



a nevek nekem bejönnek ne abba köss bele köszi ha válaszolsz :d és ha elolvasod :D

na szal minden választ előre is köszi :D

15/L


2010. szept. 14. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a story elmegy, viszont a megfogalmazás néhány helyen eég gáz, írsz egymás után olyan dolgokat, hogy nem is értem minek... a szereplők leírása lehetne egy kicsit mélyebb, viszont az hogy milyen a ruházatuk az meg nem ennyire fontos! vannak benne gépelési hibák azt majd nézd át! Nem olyan rossz, csak fejleszteni kéne a szókincsedet, meg mondom sokszor a mondatok megfogalmazása nem olyan jó...

23/l

2010. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

:)

Ezt elküldted nekem, de még nem értem rá elolvasni. Most elolvastam :)

Elmondanád, miről szól?

2010. szept. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
nekem tetszik :D Mikor írod tovább?:D
2010. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hát most sokat próbálunk de próbálom ma is írni :D

hát röviden arról szól majd hogy egymásba szeretnek de a csaj rájön hogy nem egész emberi a srác ezért elhagyja mert hogy titkolódzik előtte ( a pasi meg erős és gyorsabb lesz mint a többi ember) azt még nem találtam ki hogy miért :D de aztán összejönnek újra mert a csaj beleszeretett és a csávó is ...meg majd jönnek még bonyodalmak is közben de azt még nem tudom majd jön az ihlet :D és köszi mindenki válaszát :D

2010. szept. 15. 15:19
 5/13 anonim válasza:
Nos..az a helyzet hogy tiszta twilight masolat...de tenyleg.magadtol ird a sztorit es olyanokat gondolj ki amik meg nem tortentek meg (hiresebb)konyvekben.A masik dolog meg hogy eleg sok a folosleg pl:az nem kell hogy meg ivott a csaj vizet..kit izgat hogy mit csinalt??szoval hogy ami nem lenyeg azt hagyd ki..na meg a helyesirassal van nem is keves baj de ez csak attol van gondolom hogy gepen irtad ;) nekem ez a velemenyem.Ha ilyen jol tudsz fogalmazni hasznald ki ugy hogy egy SAJAT(!!!) tortenetet talalsz ki es irod le :P sok szerencset,ezt hagyd a fenebe,hacsak nem lesz mas a lenyeg mindhogy a fiu egy csodaleny..
2010. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi a véleményt :D amugy nem kiadni vagy ilyesmi ide is csak kíváncsiságból raktam fel inkább magamat szórakoztatom vele :D

ugyhogy sztem befejezem ezt is és majd ha lesz ötletem írok másikat :D

2010. szept. 15. 19:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor íme laikus véleményem, am. a második vagyok:)


Elárulom neked, hogy egész életemben az írással foglalkoztam, nincs más dolgom, mint írni, és eszembe jutott, hogy írtam én 15 évesen :) Hasonlóan.

Nem nyugtatlak meg, még mindig nem sikerült elérnem arra a szintre, hogy olyan legyek, mint akarok, de sokat fejlődtem, így tudok tanácsot adni.

1. Ez egy amerikai gimi. Nos, ott a világon nincs olyan mázlista, akinek 6 órája lenne:)

Ha figyelmesen olvasod a twiligh-ot Bella biosza ebéd után van, mert Edward-al az ebédlőben vannak, na mind egy, a lényeg, hogy a tesi is még hátra van. Átlagban nyolc óra van egy nap, és minden nap ugyan azok. Ez nekem is próblémát okozott, de az angoltanárom sokat segített ezügyben.


2. Lehet, csak nekem furi, de hogy látszik a srác pólója, ha pulcsi van rajta? A ilyenekre figyelj oda :)


3. A kezdés nagyon sablonos. :( Annyira vonzó, tudom, de én először ezért nem olvastam végig, és ne haragudj ezért. Legyen frappáns, vagy ha így hagyod, akkor tegyél bele valami ütőset!


4. A csajnak húga van, és bátyja. Anyja és apja. A twiligh-tban az evermore-ban, evernight-ban nem véletlen nincs testvére a főhősnek. A könyveket, amiket eddig olvastam, egyiknek sincs, észrevetted? :D

Az író nem bírja. Nem jó, ha sok a szereplőd, mert nem bírsz nekik hangot adni abban a rövid időben, ami belefér abba, hogy ne legyen unalmas, és a lényegről szóljon. Ez egy átok, tudom. Én is most írtottam ki a fél családot, mert feltettem a kérdést, minek? Persze minddel volt valami vicces, és fontos jelenet, és a szívem szakadt meg attól, hogy ez a kukába ment, de vannak más vicces jelenetek, és amiről az olvasó nem tud, az nem fáj neki ;)


5. Ne akarj mindent leírni. Nem kell. Unalmassá teszi a szöveget. Inkább a leírásokra tégy nagyobb hangsújt, tudom feleslegesnek tartod, én is utáltam, hogy mindenki a leírásaim hiányába kötött bele, de ha mindenkinek az kell, ám legyen benne.


6. Mivel tudom, miért írtad az utolsó mondatot - olvastam egy régebbi kérdésed, amiben szétszedtek a nevek miatt - ezt tartsd meg, és ha úgy érzed, valami az egyéniséged rombolja, azt felejtsd el, majd a kiadó variálja, ha egyszer eljutsz oda. Ott már úgyis mindent megtesz az ember, hogy megfeleljen neki, de addig azért írj, mert szeretsz, és ne ess át a ló túlsó oldalára. Az írás nagy kincs, végre olyan történetet olvashatsz magad előtt, ami tényleg vonzza az érdeklődésed, és szíved lelked benne van.


7. A nyelvtant nehéz korigálni, ha csak nem vagy színötös magyarból. Gyakorlás kérdése. Nem mondom, hogy bízz a MSWord-ben, de engem az tanított meg írni, és vesszőt használni.


(. Remélem nem utálsz, és segíthettem :) Ha kíváncsi vagy, én hogy csinálom, küldhetek neked egy meghívót a blogomhoz, mivel te is bátor voltál és küldtél nekem részleteket :)


20/L

2010. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon köszi sokat segítetél akk én is kinyírom fele családot isgy lett is egy ötletem :D:D:D:D:D
2010. szept. 15. 20:29
 9/13 anonim ***** válasza:
na, örülök, hogy segíthettem :D:D:D Jó gyilkolást XD
2010. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi :D lehet hogy még írok neked privit ha elakadok :D rem nembaj :D
2010. szept. 15. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!