Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a Stirling egyetem Jane Austent lecserélte Toni Morrisonra?

Figyelt kérdés

[link]



– Stirling University have replaced Pride and Prejudice author with Toni Morrison


– Institution made commitment to diversify during Black Lives Matter protests


– Trigger warnings have been added to reading lists for 'language of colonialism'


2022. ápr. 6. 15:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Morrison még írni sem tud, de a bőrszíne megfelelő...
2022. ápr. 6. 15:33
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
miért vagy ennyire kiakadva azon, hogy egy random amerikai egyetem hogyan változtatja meg a tantervét? A tantestület úgy döntött, hogy ez jobban illik a tantervükhöz, na bumm összeomlik a világ azonnal...
2022. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Én ezért örülök annak, hogy reál irányban tanulok tovább. Hehe...


Az mindig jó amúgy, ha több dologról lehet tanulni, de szerintem egy kicsit túl érzékenyek lettek az emberek. "Trigger warning" egy olvasmányon nekem erős.

Én meleg vagyok, de nem tudnám elképzelni, hogy az alapján válogassak írók között, hogy kinek mi a politikai nézete, főleg ha az illető már egy történelmi személy, aki teljesen más korban élt. Rájuk kivetíteni a mai életfelfogást úgy gondolom, hogy nem professzionális.

Ezek emberek, akik léteztek a saját korukban.

Néha azt érzem, hogy ez a kor is ugyanolyan bigott, mint a többi volt és majd a jövőben ugyanúgy szörnyülködni fognak ezeken.


A múltat nem lehet kiradírozni, ilyen finomításokkal sem. A jövőt meg nem az fogja formálni, hogy ezt elfedik, mert triggerelő valakinek egy másik ember élete és gondolatai. Unalmas lesz a világ, amikor mindenki majd csak ugyanazt gondolhatja.


Azt nem tudom, hogy miért mondod Morrison nem tud írni. De itt szerintem nem ez a probléma, hanem az, hogy a politikát beviszik az egyetemekre, ahol az adott tudomány területén (itt most irodalom vagy nyelvészet) nem objektivitást tanulnak.

Én nem tudnék úgy tanulni, hogy pl. azt kéne néznem mi volt Francis Crick véleménye a homoszexualitásról. De mindegy.

2022. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt: a hír kamu, egy olyan kurzusról van szó, amelyben minden évben más szerzőt vesznek, és tavaly Austen volt a téma, idén meg Morrison.


[link]


Másrészt: Austen kifejezetten rabszolgaságellenes és a korszak több társadalmi igazságtalanságára rávilágít; a regényei csak a felszínen szólnak erről a „kihez menjünk férjhez, aki elég gazdag” témáról.


Harmadrészt: mindkettejüket érdemes olvasni. Nem tudom, a kérdező mit olvasott Morrisontól, ami alapján arra a következtetésre jutott, hogy nem tud írni...

2022. ápr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!