Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek jó ez a könyv...

Szerintetek jó ez a könyv wattoaden?

Figyelt kérdés

Én írtam.


[link]


Ez a link a könyvhöz. Jó olvasást, ha valakit érdekel.


Másik könyvem:


[link]



2022. jún. 9. 21:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok fanficet olvasni így ezek nekem már kapásból nem jók

Csak az ismertetőt (vagy hogy hívják) olvastam el mind a kettőnél.

Vannak helyesírási hibák, de már sokkal jobb mint a legtöbb watpados könyv.

Emellett a fogalmazás mód és a szó használat nem az igazi. Nem rossz de nem igazán figyelemfelkeltő, lényeges, igazából semmi értelme.

"Amikor valami tiltott csinálsz, és érzed, hogy nem szabadna, de mégis folytatod"

Ez a mondat például nyakatekert. Ha valami tiltotta csinálsz akkor nem csak érzed hogy nem szabadna hanem tudod, mert tiltva van. És igazából semmi értelme egy ilyen mondatnak. Olyan érzést kellt mintha egy 100 oldalas történetet 1 oldalban akarnád összefoglalni. A lényeg kb megvan, de nem igazán érti senki hogy mi van.

Mintha azt írnám bevezetőnek, hogy megöltem egy vámpírt, és utána elmentem kifliért a Tescoba. Eddig semmit sem tudunk a világról, a szereplőkről. Fontos kérdés lenne hogy miért, hogyan és mikor öltem meg egy vámpírt, akiről nem is tudtuk hogy létezik. Aztán elmentem kifliért, hogy minek azt sem tudjuk. Gondolom éhség miatt, de lehet hogy a nagymamámnak veszem hogy tudjon csinálni mákos gubát.

Szóval nincs vele baj ha kicsit sötétben tartod az olvasókat, főleg a bevezető/ismertető én, de azért jó lenne ha valami konkrétumot adnál.

Az a célja ezeknek hogy felkeltse az olvasók figyelmét, hogy lássák milyen témában íródott a könyv és hogy megfelelő-e az ő ízlésülnek. Viszont ebből a leírásból semmit sem tudunk meg. Ha nem lennének alul a #ek nem is tudtam volna hogy fanficet olvasok, amíg el nem kezdtem volna olvasni. Márpedig könyvet sem veszel csak úgy látatlanban. Akár egy sci-fit is olvashattam volna egy űrhajósról, aki a világűrbe ragadt, de nem akarja visszakormányozni a hajóját a Földre és csak sodródik tovább.

Egy kis részletet, vagy bármit tegyél bele, hogy legalább tudjuk a könyv témáját és tudjuk hogy érdekelni fog-e minket.

Ezt leszámítva igényesebbnek tűnik mint a legtöbb fanfic watpadon. Szerintem érdemes lehet fogytatni. Kicsit gyakorolj, fejleszd magad, próbálgasd a fogalmazást.

Sok sikert

2022. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!