Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan értékeljem a könyvet,...

Hogyan értékeljem a könyvet, hogy ne legyen belőle boszorkányüldözés?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam egy magánkiadós könyvet, ahol a szerző saját gyerekkorát írta le milyen volt akkor egy nyár. Az egész olyan, mint egy iskolai fogalmazás, a szerző nem író, nem ír jól. Vannak illusztrációk is, ott pedig látszik az azokat készítő nemtudása (nem tud rajzolni, nem ismeri a teret, az arányokat stb.) Minden olvasásomat szoktam értékelni a molyon, de félek, hogy ennél megtalálna a szerző baráti köre, és gorombáskodnának. Volt már rá példa másoknál. Csak ötcsillagos értékelések vannak, egyik az illusztrátortól, a másik meg valami ismerőstől.

2022. jún. 17. 03:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem foglalkoznék vele, értékelném a véleményem szerint és kész. 🤣


De ha ennyire parázol, csinálj kamu emailcímet (létrehozáskor vezetéknév rövidítés, keresztnév kitalált) és azon keresztül értékelj.

2022. jún. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit árthatnak neked? Az igazi nevedet használod az oldalon?
2022. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

hagyd ki, vagy próbáld meg úgy megfogalmazni, hogy az segítő kritikának olvastassék. Mi lehetne jobb benne.

Egy barátom szerint a legjobb regény a világon Hamvas Karneválja. Itt ajánlottam valakinek, aki szerint szörnyű.

2022. jún. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
dobd át a címet, majd lehúzom én is :D
2022. jún. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xp ali ***** válasza:
42%
Ha vmi szr, akkor szr. Csak legyen az értékelés ne minősítő és az indoklás objektív, ne szubjektív legyen. Az, pl. h Neked nem tetszik, az szubjektív.
2022. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ártani nem árthat neked, ha próbálkozik rossz színben feltüntetni téged, le tudod tiltani, hogy ne tudjon a kommentjeidre reagálni.

A normálisan megfogalmazott, nem az író személyére, hanem csakis a művére reflektáló negatív kritika, hidd el, többet segít az írni vágyóknak, mint az indokolatlan ötcsillagosok, mert ezek csak ámítják az illetőt, s hova tovább, annál nagyobbat fog esni, mikor valaki veszi a fáradtságot, hogy őszintén feltárja a véleményét az irományról. Nem tudom mennyire ismered a molyon aktív kortárs írókat és költőket, de bőven akadnak olyanok, akik nem hogy nem harapják le az olvasók fejét, de még meg is köszönik, ha felhívod a figyelmet a hibáira - e tekintetben volt már pozitív tapasztalatom, nem is egy. Ha mégis úgy alakulna, hogy a kritikádra ráugrik az illető, akkor az csakis az író személyét és az ő pribékjeit minősíti, az az ő szegénységi bizonyítványa. (arról meg már inkább ne is beszéljünk, hogy a kiadók is szoktak előszeretettel kamuprofilozni, és minden alacsony csillagozás után odavágnak 2-3 ötcsillagos szöveg nélküli értékelést, hogy visszajavítsák az adott könyv átlagát...)

2022. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre való a bókszendvics stratégia. Dicséret, kritika, dicséret. Pl.

„Első műnek nem rossz, a történet érdekes, és dramaturgiailag jól van felépítve. Ugyanakkor szereplők terén vannak még hiányosságok, túl egysíkúak. Az illusztrációk illenek a sztorihoz, de részleteiben kidolgozatlanok, és az arányokat még gyakorolni kellene. A helyesírást is át kellett volna nézetni. Összességében jó író, de van még hova fejlődnie.”


Azt nem javaslom, amit az 1-es írt, hogy csak ehhez a kritikához regisztrálj egy új fiókot, mert az egyetlen kommenttel rendelkező felhasználó mindig hiteltelennek néz ki, főleg kevéssé ismert műnél. Ha pozitívat ír, akkor biztos az író haverja, aki reklámozni akarja, ha negatívat, akkor biztos az író haragosa, aki lehúzza. Mindig hitelesebb az, akinek sok kommentje van és van közte pozitív is, negatív is. Itt is hányszor látni, hogy feltesz valaki egy kérdést, hogy XY szolgáltató jó-e, erre van 3 komment olyan friss felhasználótól, hogy még százaléka sincs, és mind az egekbe dicséri, legalább ne ilyen átlátszóan csinálnák :D

2022. aug. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!