Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Képregényesek, nektek mennyire...

Képregényesek, nektek mennyire fontos, hogy szépen legyen megrajzolva a képregény?

Figyelt kérdés
Fontos nektek az igényes rajzolás, vagy a történetet fontosabbnak tartjátok? Szeretnék egy saját képregényt csinálni, de még nem tudok olyan jól rajzolni (persze fejlesztem magam amikor van időm) és ez nem tudom, hogy mennyire hátrány
2022. jún. 20. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Engem a sztori és a magával ragadó párbeszéd, szarkazmus, irónia, humor kárpótolna, feltéve hogy megfelelően sötét hangvételű lenne.
2022. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szépségnek mondanám, de az igényes munka, sztorihoz passzoló, átívelő stílus az fontos nekem, ha képregényt választok. Ha az nincs meg, nikább olvasok hasonló sztorit regényben vagy akár dráma formában.
2022. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A történet jóval fontosabb, de ha már képregényt olvasok és nem regényt, akkor elvárom, hogy igényesen legyen illusztrálva.
2022. jún. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 harebell ***** válasza:
100%
Nekem nagyon fontos, hogy igényes munka legyen - az egy dolog, ha a rajzok stílusa nem tetszik, de attól még ízléstől függetlenül elismerem, hogy jók és szívesen olvasom. De ha nem tartom jónak a rajzokat, nagyon-nagyon erősnek kell lennie a tartalomnak ahhoz, hogy ezt kompenzálja.
2022. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a történt és a rajzstílus néha kiválthatja egymást.

Szóval ha tényleg lélegzetelállító a rajz, akkor elnézem ha a sztori unalmas, és ha érdekes a sztori, akkor nem nézem hogy hogy van megrajzolva.


Az viszont úgy nem működne nálam se hogy egy langymeleg történetet akarnának közepes, vagy gyenge stílusban megrajzolni.


Egyébként szerintem simán vágj bele; ha meg sem próbálod akkor sosem fejlődsz. Maximum tapasztalatot szerzel ami elengedhetetlen, ha érdekel az alkotás.

2022. jún. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azok közé tartozom, akiknek fontos a vizuális szépség is. Jó példa erre a Locke&Key, ami elég izgalmas, viszont nagyon nem bírom olvasni, mivel nem tetszik a karakterdesign, a grafika (vagy szoktuk úgy is mondani, a rajzolás, csak sokak szemét ez bántja). Én többségében olyat olvasok, ami vizuálisan is tetszetős, bár így (leginkább mangák esetében) rengeteg szemétbe lehet belefutni.

Más részről, ott van például a Nimona, rém egyszerű grafika, mégis hatásos. Sőt, sok rajzolónál látható fejlődés ahogy halad a történet, szóval be nagyon rettentsen el, hogy még nem vagy profi. Bár mondjuk éles szakadék van a Bloodlust és a Magyar Múzsa közt. Mindkettő magyar, az első rajzstílusa abszolút nem az, amit a képek miatt vennék meg, a másodiknál meg csak a borító kidolgozott, minden más megmaradt skicc, és nem az igényes fajta.

2022. jún. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 4.-hez csatlakoznék, egy kis kiegészítéssel. Mindenképp azok közé tartozom, akiknek fontos a képregény vizuális megjelenése.

Én ilyen Vérszomjas alkotó vagyok... :)


Leegyszerűsítve, ha látok egy szépen, igényesen megrajzolt képregényt (most rajzstílustól függetlenül írom), akkor az nálam egy gyengébb történetet is elvihet a vállán.

Így, ha nem is jött be annyira a sztori, attól még az adott képregény bőven élvezhető számomra később is, például a polcról levéve és belelapozva (mintha egy szép artbook lenne). Inspirálódni is jobb az ilyenekből.


Fordítva viszont egy kevésbé igényes, vagy épp egyenesen csúnya vagy amatőr módon elnagyolt rajzolást nálam nem fog tudni ilyen mértékben kárpótólni a történet.

Ilyen esetekben akkor inkább már érdemesebb könyvet olvasni és magadnak elképzelni a történetet.


Anyway, a képregény egy kevert műfaj, akkor igazán telitalálat egy képregény, ha a rajz és a történet, szövegkönyv jól működik együtt.

2023. jún. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!