Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez jó egy regény első fejezeté...

Ez jó egy regény első fejezetének? Kinek mutassam meg amikor kész az egész regény? A szünidőben ezt a regényt fogom írni és szeretek írni érzem van tehetségem az íráshoz szóval jó így a regény eleje?

Figyelt kérdés

Eszti már régóta szeretett volna főnök lenni. Nagyon sokat dolgozott. 5 év kemény munka után szóltak neki hogy főnök lett. Budapesten egy irodában dolgozott. Most odament. Kinyitotta az ajtót. Bement. Öt embert látott.

Az egyiknek szőke haja volt és barna szeme. Sas orra volt. Magas és vékony volt. Őt úgy hívták hogy Zsuzsa.

A másiknak barna haja volt és barna szeme. Szeplős volt. Kicsivel volt alacsonyabb mint Zsuzsa. Őt úgy hívták, hogy Magdi.

A harmadiknak is barna haja volt, de voltak szőke csíkok a hajában.Ő alacsony volt és vékony. Az ő neve Kata.

Volt ott két férfi is.

Az egyik férfit Janinak hívták és szőke haja volt meg kék szeme Ő nagyon magas volt, még Zsuzsánál is magasabb. Vékony volt.

A másik férfit Lajcsinak hívták és barna haja volt és ő majdnem olyan magas volt mint Jani és ő is magasabb volt Zsuzsánál. Ő is vékony volt és a szemei szép barnák.

Zsuzsa, Magdi, Kata, Jani és Lajcsi mosolyogva fogadták Esztit.

- Sziasztok!- mondta Eszti - Hívjatok Esztinek, mert az előző munkahelyemen is így hívtak. Remélem barátok leszünk. Én vagyok a főnök.

- Nem te vagy a főnök. - Mondta Kata.

Mindenki ijedten nézett Katára. Kata rámutatott Janira és ezt mondta:

- Ő itt a Jani, nem te, mert te Eszti vagy.

Mindenki nevetett és megtört a Jég. Eszti nem izgult és nem félt többet. A munkahelyén szerették.

Eszti szeretett volna tovább beszélni, de ekkor megszólalt a telefon. Eszti felvette. Boldog volt. Ez volt az első főnöki hívása. Odanyúlt a telefonhoz és amikor felvette a kagylót akkor egy nagy hangot hallottunk. Az egyik számítógép sípolni kezdett. Aztán kicsapott belőle egy villám. De senkinek nem esett baja. Aztán füst volt. És amikor eloszlott a füst ott álltak idegen emberek. Úgy néztek ki mint mi.

- Ti nem itt dolgoztok! - Kiabáltam. - Menjetek innen! Ha nem akkor hívom a biztonsági őrt!

- Akarunk mondanom valamit. - mondta az egyik. Szőke haja volt és barna szeme. Kicsit vastag volt a teste de nem kövér. Szeplős volt. Úgy nézett ki mint ÉN!

- Jó. - mondtam és leültem. Keresztbe tettem a lábam, mert az felnőttes én meg már főnök voltam.

- Mi az űrből jöttünk és ti mind a gyerekeink vagytok. Eszti nem véletlen hogy idejött. Mi akartuk úgy hogy együtt legyetek amikor szólunk. Most már mind 30 évesek vagytok. Ezért most már nem vagytok veszélyben. A földre kellett hogy küldjünk titeket, mert veszélyben voltatok. Ennek vége. Ha akartok gyertek vissza!

- Te vagy az anyám? - mondta Kata egy nőnek aki ugyanúgy nézett ki mint Kata.

A nő bólogatott.

Mindenki csendben volt.

- Szóval? - mondta az Esztire hasonlító nő - Visszajöttök?

- Nanán, Banán! - mondta Jani viccelődve. Senki sem értette a viccet ezért megkomolyodott. - Igen.

- Igen - mondta Kata

- Igen - mondta Lajcsi

- Igen - mondta Magdi

- Igen - mondta Zsuzsa

- Ha mindenki igen, én is igen - mondta Eszti

Fejezet vége.



2022. jún. 27. 10:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
nekem tetszik ez a darabos stílus, ha szándékos. nem olyan könnyű így írni.
2022. jún. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
89%

"hagyd a felnőttek világát." Ezt én is javaslom vagy, ha nagyon erről akarsz írni, akkor kutass, informálódj! Fábián Janka is képes volt megírni Julie életét, aki az 1956-os forradalom során disszidált Amerikába. Az írónő akkor nem is élt, mégis a 2 regényt olvasva olyan, mintha te is ott lennél. Azért, mert ő történelem szakos (is) volt, sokat tuditt és kutatott azokról az időkről.


Tehát nem feltétlenül kell abban élni, amiről írsz, de ha olyan dologról írnál, ami nem vesz körbe, előtte kutass, informálódj!


A párbeszédekkel gond lehet, hiszen máskép kommunikál egy kisdiák, egy gimis, egy egyetemista meg egy főállásban felnőtt és a felnőttek között is lényeges korosztálybeli különbségek vannak. Elmúltam 30, felnőtt vagyok,mégis érződik, hogy másképp élem meg az életet, mint egy 60 éves. És még az iskolában is másképp kommunikál a tanár a diák jelenlétében és a tanáriban a diákok nélkül.

Ezért javaslom, hogy a párbeszédeket ne sződd bele, ha nem a te korosztályodról szól a regény.

2022. jún. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tőmondatos. Ne írj olyanról, amit nem ismersz, maradj ismerős talajon! Olvass sokat!
2022. jún. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!