Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért kevesebb olda az Angol...

Miért kevesebb olda az Angol könyv, mint a magyar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy könyv sorozat amit nagyon szeretek. Nem rég jött ki a következő része, azonban Angolul. Amivell nem is lenne baj, csak tovább nézelődtem es mivell az első része nekem meg van magyarul. Ami 650 oldalas, azonban az interneten ahol meg lehet rendelni az Angol könyv csak 592. A második része Magyarul 715 Angolul csak 600. És most jött ki nemrég a 3 része ami állítólag hosszabb mint a második szóval 800 oldalas lehet kb, Angolul viszont csak 600 oldalt ír.. Nem értem valaki tudja ez miért van? Előre is köszönöm.



2022. júl. 4. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szavak száma se egyezik, de ekkora eltérésnél nem csak emiatt, hanem mert lehet a magyar verzióban picit nagyobbak a betűk és emiatt több lapra fér el vagy nem egyforma a margó és azért. Tartalmilag biztos, hogy ugyanaz (csak más nyelven), nem hagynak ki egyikből se részeket.
2022. júl. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik ez a sorozat?

Egyébként az van, amit az első ír, egyszerűen más az oldal-, betű- és margóméret, meg nyelvváltásnál is változik a szöveghossz.

2022. júl. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyar szavak hosszabbak mint az angol megfelelőjük. Főleg a kettős mássalhangzók miatt...
2022. júl. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hintalow ***** válasza:
100%
Meg úgy általában az angol nyelv tömörebb, a rengeteg azonosalakú szó, egyszerű nyelvtani szerkezet, a ragozás hiánya miatt szinte minden esetben rövidebb ugyanaz a szöveg angolul mint magyarul.
2022. júl. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek az lehet az oka,hogy a magyar nyelv jobban szereti részletesebben kifejteni a könyv tartalmát,mint az angol változat.A tartalom ettől persze még nem változik.
2022. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Angolul másképp számolódnak a szavak, nem egyezik a magyarral.


Például:

Magyar: Szia, én xy vagyok.

Angol: Hi, I'm xy.


Asszem nem is kell magyarázzam, látszik a különbség. :))

2022. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek !
2022. júl. 6. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!