Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok nekem angol...

Ajánlanátok nekem angol nyelvű könyvet ami nem túl bonyolult nyelvezetű?

Figyelt kérdés

Elszoktam az olvasástól, régen nagyon szerettem, de sajnos most többet ülök a gép előtt mint kéne, úgyhogy szeretnék újra olvasni. Az angol tudásom nagyjából közepes-közepes alatti, a mondatokkal nem igazán van gondom, csak a szókincsem gyér egy kicsit. Mégis meg szeretnék próbálkozni egy angol nyelvű könyvvel, hátha ragad rám valami. Tudnátok ajánlani valamit?

Nagyon szeretem a krimit és a thrillert, de a "jó kedvű" sztorikat is szeretem amiben minél kevesebb romantika van. Ennek fejében nem szeretem a romantikus, a sci-fi és a fantasy történeteket.



2022. aug. 26. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdetnek olvass el egy olyan könyvet angolul, amit magyarul elolvastál és tetszett (ha tini vagy akkor pl harry potter, vagy mit is olvasnak a tinik, az ilyenekne általában nem is bonyolult a nyelvezete)
2022. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fiatalabb koromban én a Warrior cats sorozatot olvastam angolul. Mivel csak az első 3 kötetet fordították le, de a történet tetszett kénytelen voltam angolul tovább olvasni.

A nyelvezete viszonylag könnyű volt, mondjuk a táj leírások és a szereplők jellemzése kicsit feladata a leckét.

Egyébként a történet nem tudom tetszene-e, macskákról szól (bármilyen meglepő), szóval állatok a főszereplők.


Ezenkívül én még a Sherlock Holmes és a Bakee streeti vagányokat olvastam angolul. Az talán tetszeni fog. Eleinte bonyolult volt, hiszen sosem találkoztam olyan szavakkal mint pl terhelő bizonyíték vagy bírósági tárgyalások vallomásai stb. De ezekez leszámítva nincs bonyolult nyelvezete.

Tudnék még rengeteg jó angol nyelvű könyvet ajánlani, de mivel nem szereted a fantasykat (én pont azokat szeretem), így sajnos csak ezzekel tudok szolgálni. Remélem azért segített

2022. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyerekkönyvekkel kezdj, amiket 10-12 éveseknek írtak, azok egyszerűbb nyelvezetűek. Képes szótárak is segíthetnek szókincsfejlesztésnél.
2022. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#2 végre valaki aki rajtam kívül szereti Sherlockot <3 miatta kezdett el érdekelni a brit történelem, nagyon szeretem a történeteket, de még csak sorozatot néztem róla, a Jeremy Brett-es változatot. Eszembe se jutott könyvet olvasni róla hogy őszinte legyek, úgyhogy most utánanézek ennek :D köszönöm szépen!!
2022. aug. 27. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!