Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék egy könyvet kiadni....

Szeretnék egy könyvet kiadni. Melyik a legjobb kiadó, ahol mindent elintéznek és csak el kell küldenem a jegyzeteket? Illetve van e olyan kiadó ahol lehetséges csak online formában kiadni? Persze szeretnék nyomtatott formában is kiadni

Figyelt kérdés
2022. okt. 23. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Mennyi pénzt szánsz rá?
2022. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olvasgattam már utána, hogy 70-100ezerbe kerül a korrektálás és tördelés,ez még belefér nekem. Csak azt nem tudom,hogy utána hogyan működik. Nekem kell állni a nyomtatási költségeket és a forgalmazást is? Ha igen, az mennyibe kerül? Mert ha ez is még több százezres összeg , akkor inkább csak az online kiadást választom, de jobban szeretném ha online mellett nyomtatásban is megjelenne, akkor több emberhez jutna el. Van egy olyan réteg, aki jobb szereti a kézzel fogható könyvet, és nem csak az idősebbekre gondolok
2022. okt. 23. 21:40
 3/5 b1812567 ***** válasza:
100%

Van sok self publishing cég a magyar piacon, az oldalukon megtalálod (néha kicsit elrejtve), hogy mi mennyibe kerül.

De kb. fél-egy millió Ft-ba kerül, ha nyomtatásban szeretnéd látni a könyved ilyen úton. Vagy több, mert az utóbbi időben legalább duplájára nőttek a nyomdai költségek, és ez még emelkedni fog.


Ezért cserébe lesz egy kupac könyved, amit majd még valahogy el kell adnod, mert a marketing és terjesztés általában nem az erőssége ezeknek.


Megjegyzem, hogy általában (irodalmi) szerkesztés sem. Vagy egyáltalán nem foglalkoznak ezzel, vagy csak felületesen. A korrektúrázás, tördelés az általában opcionálisan biztosított.


Ja és jegyzeteket ne küldj senkinek sehová, csak a már megírt szöveget. A jegyzetek senkit nem érdekelnek. Legalábbis míg nem vagy ismert, halott szerző, akivel kutatók foglalkoznak.

2022. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én írtam rosszul, megírt szövegem van. De nem létezik, hogy mindent nekem kell állni. Akkor a kiadó mit csinál? Nincs olyan, hogy kiadja és forgalmazza, aztán meg leveszi a részét belőle? Csak vannak ilyen megoldások is, nincs mindenkinek felesleges milliói.
2022. okt. 24. 17:17
 5/5 b1812567 ***** válasza:

Van olyan is, az a szokásos út. De a te kérdésed az volt, hogy ha te ki akarsz adatni valamit úgy, hogy te mondod meg mit hogyan, akkor mennyibe kerül.


A másik, nehezebb út a hagyományos, amikor keresel kiadót, pályázatot, amihez passzol az írásod témája, zsánere, és beküldöd. Persze ehhez együttműködés és sok munka kell. Addig is, mire eljut valaki addig, hogy kiadásra érdemesnek tartják, meg a kiadásra kerülő szövegen is sokat kell dolgozni. Mert amit te megírtál, az még közel sincs kész.


De számtalanszor volt már itt szó erről a témáról, ha kicsit visszakeresel, sok infót találsz.

2022. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!