Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet adjak neki...

Milyen könyvet adjak neki karácsonyra?

Figyelt kérdés

A 12 éves lány unokatestvérem kb 1 hónapja kezdett el szórakozásként olvasni. A Szent Johanna gimit. Karácsonyra épp ezért könyvet gondoltunk neki ajándékozni. Én imádok olvasni, főként fantasy-t és sci-fi-t.


Fantasy könyvre gondoltam neki is, viszont nem tudom mi való a korosztályának. A Vastündérek sorozat, és az Elementálok között vacilálok.

Szóba jött még a Percy Jackson (nekem nagy kedvencem) de nem tudom hogy egy mai átlagos fiatalnak aki imádta a mangákat tetszene-e.

Melyiknek örülne jobban?

Vagy inkább másik legyen?

Nektek mi volt az első könyvetek?

Szívesen fogadom az ötleteket. :)



2022. dec. 9. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a Vastündérek sorozatot imádtam, bár már idősebb voltam,de szerintem 12 évesen is tökéletes.


Vörös pöttyös könyvek közül akár még ajánlom ezeket:

- Időtlen szerelem trilógia

- Arkánum krónikák

- Angelfall

- Twilight


de a bíborpöttyösök közül is szóba jöhet szerintem a Lányok regénye is..

2022. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

On Sai: Apa, randizhatok egy lovaggal?

Nem fantasy ugyan, de jó sorozat ilyen korú lánynak a Neveletlen hercegnő.

Terry Pratchettet nagyon bírom, az ifjúsági sorozatába még nem kezdtem bele, de biztosan jó az is.

2022. dec. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Titokfölde

Harry Potter

Időfutár

És bár csak most fog megjelenni, én is előrendeltem magamnak, mert jónak tűnik a Pislantások közti világ.


Vörös pöttyöset én még nem ajánlanék, inkább a kaméleonosok valók az ő korosztályának, abban kevesebb a szerelem és több az izgalom. Aztán egy-két-három év, és mehetnek a vörös pöttyösök is.


Ha szereti az SzJG-t, lehet másik Leiner Laura könyv is tetszene neki.

2022. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

az szjg-hez közelebbi a neveletlen hercegnő, illetve van egy másik ilyen középsulis sorozat Tavi Katától, tánclépések(?), nem ugrik be, de ha rákeresel biztos megtalálod. kb ilyen idősen én még a Penny-sorozatot is nagyon bírtam, ha szereti az állatokat (igen elvileg korábbtól olvasható, de anyu nekem nem adta oda mert nagyon ilyen kis érzékeny lelkivilágú gyeek voltam)

On Sai lovagja nagyon jó, de azért fél szemed tartsd a kölykön, ha bejön neki a stílus se ugorjon neki egyből az írónő teljes életművének, azzal ráér még pár évet. :D

kicsit klasszikusabb, de G.Szabó Juditnak is vicces kis agymenései vannak.

a Vastündéreket is ajánlom mindenképp, az nekem olyan tipikus, később újraolvasott és jajdeciki, de azért a mai napig ott ül a polcomon az egykori nagy szerelem :D szintén inkább kislány-scifi (ezt most nem pejoratívnak szántam, szerintem bevezetőnek a műfaj felé tök jó könyv lányoknak) vonalról, de mérhetetlenül aktuális üzenettel, scott westerfeld csúfok-trilógiája fantasztikus.

2022. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Bármelyik Leiner Laura könyv!!!! A legjobbak a Bexi és ai IOV ( iskolák országos versenye ) Bármelyiket veszed tuti tetszeni fog neki. Tapasztalatból mondom 13 vagyok. De nekem a másik 2 kedvencem a Papír városok és világ hét csodája sorozat ( ez inkább fiús, de azért nekem mégis tetszett )! Sok sikert!
2022. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Titökfölde nagyon tetszett akkor, másik LL könyv, a Penny könyveket is faltam, Percy jacksont szintén, spirit animals, csak barátok
2022. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Ha a szjg tetszett neki akkor szerintem a Bábel Leiner Laurától szintén fog.

Nem igazán emlékszem hogy milyenek a könyvek nyelvezete az Árnyvadászok könyvsorozatban, de én 13 évesen olvastam el és nagyon oda voltam érte, nemrég fejeztem be a sorozatot is róla, nekem ezek a kedvenc könyveim.

2022. dec. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem 13 évesen az első fantasy könyvem az Obszidián volt. Imádom még most is, egyik kedvenc könyv sorim lett!
2022. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
76%

Enola Holmes könyveket ajánlom. Én nagyon szeretem őket. Szívesen olvasom, egy Enola Holmes könyvet két nap alatt kiolvasok mert nagyon szeretem.

13/L

2022. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Wings! aprilynne pike 5 részes. Az utolsó része angolul van sajnos :( nekem nagyon tetszett és bevallom picit elszomorít az hogy már vége ….. nekem annyira tetszik hogy az utolsót is olvasom persze fordítóval :/ az is fantasy
2022. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!