Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen sorrendben, és melyik...

Milyen sorrendben, és melyik Gyűrűk Ura könyveket érdemes elolvasni, ha már láttam a 6 filmet és 1 sorozatot?

Figyelt kérdés

Igen, megint én vagyok, aki kb. másfél órája kérdezett. Tehát ha láttam a 2 trilógiát és a Hatalom gyűrűit, akkor mennyire tudom még élvezni a könyveket? Melyek azok, amelyeket érdemes elolvasnom?


Igen tudom, hülye voltam, hogy előbb a filmeket néztem meg...



2022. dec. 18. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A hobbit, A Gyűrűk Ura, A szilmarilok. Szerintem teljesen mindegy, hogy láttad-e a filmeket előtte, vagy sem, a könyvek teljesen más élményt adnak. Elég szabadon dolgozták fel őket, tehát lesz bennük bőven újdonság. A szilmarilokat pedig eleve fel sem dolgozták még.
2022. dec. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

A Gyűrűk Ura-trilógiát érdemes.

A Babónak nincs sok köze a Gyűrűk Urához, A szilmarilok pedig inkább az elvetemültebb rajongóknak való, nem az alkalmi olvasóknak.

2022. dec. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy elvetemültebbnek? Miket tartalmaz (spoilerek nélkül).
2022. dec. 19. 15:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyakorlatilag nem egy regény, Tolkien nem is fejezte be, a fia rendezte a különböző történeteket össze egy könyvbe. A világ teremtéstörténetét tartalmazza, a különböző fajok kialakulását, A Gyűrűk Ura történetének előzményeit. Nehezebb olvasmány, mint a két regény, nehezebben követhető, rengeteg a szereplő, ezért való inkább rajongóknak. Ha már A hobbitot és A Gyűrűk Urát olvastad, akkor el tudod dönteni, hogy érdekel-e, ezért is írtam utolsónak, pedig időrendben ez lenne az első. (1-es voltam.)
2022. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3: a nagyon elkötelezett rajongóknak van, akiket tényleg érdekel a világ felépítése, története. Kb olyan mint a Biblia, rettentő száraz szöveg ezernyi karakterről és a hozzájuk kapcsolódó legendákról.
2022. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. És mi a helyzet a "Befejezetlen regék Númenorról és Középföldéről" és az ehhez hasonló többi olvasmánnyal? Azokról mi a véleményetek?
2022. dec. 19. 18:59
 7/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az azoknak való, akiknek a Szilmarilok túl izgalmas. Amúgy szerintem először A hobbit (rövid, és bár inkább gyerekmese, sokat hivatkoznak a történéseire), aztán A Gyűrűk Ura, és ha még mindig nem fáradtál bele, akkor A szilmarilok (ami izgalmasabb annál, amilyen a híre, csak az első húsz oldalon kell átrágni/átlapozni magad) és a végén A Gyűrűk Ura még egyszer, hogy minden utalást érts benne.
2022. dec. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor elkezdtem a szilmarilokot nagyon féltem mert nekem is leírták h nehéz, száraz stbstb és számomra az egész egy pozítiv csalódás volt, szerintem közel se kell annyira rajongani a tolkien világért h élvezze az ember. Egyébként ahogy mondták az nagyon hasonlít az egész egy bibliára, kezdetben a "isten(ek)ről" szól, világteremtésről, meg a tündék születéséről háborúiról stb majd a többi fajról illetve egy kicsit a másodkorról (numenor és stb).


Ami igaz, az h tényleg sok név van benne, de szerintem első olvasásra még kezeld lazábban ne akarod mindnek fejből tudni h ki kinek a rokona akire mondjuk már nem emlékszel és így nem fogsz annyira kizökkeni az olvasásból.


Befejezetlen regék az már más tészta, ott még több információt találsz főként a másod és harmad korról, viszont ott már vannak plusz megjegyzések Christoper Tolkientől és az egész már nem egy egybe függő történet hanem kisebb nagyobb kiegészítések.

2022. dec. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2022. dec. 25. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!