Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Szent Johanna Gimiben Dave...

A Szent Johanna Gimiben Dave zsidó lenne?

Figyelt kérdés
Többször találtam meg a könyvben, hogy Dave csak kóser húst eszik, valamit nem ünnepli a karácsonyt. Szerintetek? Nyíltan nem mondja ki, de akkor arra céloz hogy zsidó vallású?

2023. jan. 4. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem biztosan az ezek alapján. Pont most olvasom újra a 6. részt, örök kedvenc könyvem.
2023. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak azon csodákozok, hogy miért nem ecseteli/foglalkozik vele? Szerintem kicsit előrevinné a történetet, főleg amikor kezd ellaposodni
2023. jan. 4. 19:47
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Azt gondolnám, hogy azért nem, mert ezzel csak az volt a célja az írónőnek, hogy sokfélék legyenek a karakterek, és hogy reális legyen a történet, mivel a valóságban is lehet zsidó osztálytársa valakinek, és tanítani akarja a tini olvasókat, hogy nem szabad furcsállni ha emiatt valaki nem karácsonyozik pl. És biztos nem jutott eszébe jó sztori a történeten belül ezzel kapcsolatban :D
2023. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értelek, viszont akkor is furcsa hogy Kinga mindenféle mániáját (klímaakttivista, feminista stb.) rendszeresen ecseteli, viszont Dave-nél nem említi
2023. jan. 4. 22:30
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
A vallás azért külön kategória, szerintem normális, hogy nem ecseteli, mint ahogy arról egyik könyvében sem beszél, hogy keresztények-e a szereplők. Ez azért egy elég megosztó téma.
2023. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor viszont melléfogott szerintem, mert az átlagolvasóknak ezekből a jelzőkből nem jön le
2023. jan. 4. 22:57
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Igen, zsidó, ez egyértelmű (lásd Kinga megjegyzését).


„Értem. Akkor viszont melléfogott szerintem, mert az átlagolvasóknak ezekből a jelzőkből nem jön le.”


Izé, dolgozni nem akar, csak irányítani, tele van pénzzel, állandóan kapcsolatokat épít...

2023. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ez mind sztereotípia.. És most Kinga melyik megjegyzéséről beszélsz?
2023. jan. 5. 12:15
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

"mert az átlagolvasóknak ezekből a jelzőkből nem jön le"

Hát akinek abból, hogy nem eszik sertéshúst, kóser ételeket fogyaszt, Hanukát ünnepel nem esik le, hogy zsidó vallású, az elég tájékozatlan. Egy olyan erős antiszemitizmussal rendelkező országban, mint sajnos a miénk, ez nagyon "vicces", de szánalmas is.


"Nyíltan nem mondja ki"

Hát szerintem a Hanukázás említése elég nyílt kimondás.

2023. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy emlékszem hogy meg is lett említve hogy zsidó
2023. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!