Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért vagyok lassú olvasó?

Miért vagyok lassú olvasó?

Figyelt kérdés

Sajnos az olvasási sebességem miatt lassan tudok csak tanulni. Ma 18 oldal elolvasásához 50 perc kellett.


Nem jegyzeteltem, nem húztam alá semmit. Csak az olvasás kerül ennyi időbe, mindenféle aláhúzás, jegyzetelés, megállás nélkül. Három perc alatt olvasok el egy A/5 oldalt.


Ezzel a problémámmal már egy ideje tisztában vagyok. Állítólag meg lehet tanulni gyorsabban olvasni úgy, hogy több szót olvasol el egyszerre a szemeddel. Próbálkoztam vele egy videó alapján, de nem használt a gyakorlás.



2023. febr. 3. 22:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Diszlexia
2023. febr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

Én is úgy olvasok, hogy kimondom magamban a szavakat. Előfordult, hogy kerestem valamit egy könyvben, és ahogy gyorsan átlapozgattam, egész jó képem alakult ki a tartalmáról. Persze nem olyan részletes, mint amikor elolvastam utána rendesen, de talán gyakorlásnak jó. Voltam villámolvasás tanfolyamon, de nem segített. Van pl olyan technika, hogy azt kell képzelni olvasás közben, mint ha mandarin lenne a fejeden. Ettől nagyobb látóteret használsz. De engem akkor is idegesít, ha nem mondom ki magamban a szavakat olvasás közben, hiába értek meg valamennyit a tartalmából.

Olvass olyat, ami baromi izgalmas, olyankor, amikor kevés időd van. Aztán megszokod. Vagy nem.

2023. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

2-es: Az, hogy kimondod-e a szavakat vagy sem olvasás közben, az nem befolyásolja az olvasási sebességet, csak arról van szó, hogy neked olyan a gondolkodási módod. Vannak, akik inkább képekben gondolkodnak, ők inkább csak nézik a betűket, nem mondják ki; míg aki inkább szavakban gondolkozik, az kimondja magában az olvasottakat is.


Kérdező, a tanulási olvasás mindig lassabb, hisz tanulni próbálod a szöveget, nem csak némi tartalmat akarsz belőle megkapni, mint a regényeknél, ahol az apró részletekre nem gond, ha nem emlékszel.

2023. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem gyorsabb a normál olvasási tempóm sem. Figyelmes pedig végképp nem volt, mert este áltam neki, és alig ment a fejembe valami. Abba is hagytam a 18 oldal elolvasása után, mert feleslegesnek éreztem erőltetni.
2023. febr. 4. 11:59
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ez normális én is ennyi idő alatt olvasok el ennyi oldalt átlagosan. Volt olyan is már, hogy egy este alatt elolvastam egy könyvet azt is csak azért, mert nagyon érdekelt, meg könnyű volt olvasni. De pl ha tudományos könyvet olvasok például fizika valamelyik ágáról amit szakembereknek szánnak van olyan, hogy két oldalt is nehezemre esik elolvasni egy óra alatt.
2023. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyjából 125 szó/perc sebességgel olvasok. Ez az átlag olvasási tempó fele. Ez lelassítja a tanulásom.
2023. febr. 5. 12:06
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
3-as, már hogy ne befolyásolná az olvasási sebességet, ha kimondom magamban a szavakat? Ez lassítja le, mert idő kell hozzá. Aki gyorsan olvas, nem mond ki belül minden szót, inkább olyan, mintha hadarna fejben. Az pedig ettől teljesen független, hogy közben képileg is megjelennek előttem az olvasottak. Természetesen megjelennek, vizuális típus vagyok, ahogy kimondok egy szót, megjelenik előttem gondolatban a képe is.
2023. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha hadarok fejben, akkor nehezebben értem meg, amit olvasok.
2023. febr. 5. 12:45
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

A hadarás nem segít, de ha megpróbálod nem kimondani magadban a szavakat, hanem anélkül megérteni a jelentést, az segíthet. Viszont valóban más egy regényt olvasni meg egy bonyolult tananyagot, amit meg is kell tanulni.

Esetleg azt próbálhatod még ki, hogy nem egyhuzamban olvasol sokáig, hanem gyakran tartasz kis szüneteket, lehetőleg némi mozgással. Sokkal frissebben fog az agy, ha csak 20-30 percet kell egyhuzamban koncentrálni.

2023. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
50 percenként tartok szünetet.
2023. febr. 5. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!