Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fantasy és sci-fi könyvek?

Fantasy és sci-fi könyvek?

Figyelt kérdés
Tudtok ajánlani jó fantasy vagy sci-fi könyveket? Előre is köszönöm a válaszokat.

2023. febr. 5. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

[A sci-fi klasszikusai 1-4] (antológia) - Ifj. Veress István (szerk.) -novelláskötetek, téma szerint csoportosítva (robotok, űrutazás, űrlények, stb)


Olyan videójátékokhoz/filmekhez kapcsolódó könyvek, amiknek a világát már ismerheted is: Mass Effect, Alien, Predator, Starcraft, Warhammer 40000, Metró 2033, HALO, Star Wars, Star Trek, Terminator, Végjáték, X-akták, Eragon, Dlagonlance, Árnyvadászok, Vaják, Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei, Warcraft, stb.


Ha meg kicsit pontosabban írod le, én is írhatok pontosabb választ is.

Robotos sci-fi-nek pl ott van Asimov jópár műve.

Ha nem baj, hogy horror is, akkor ott vannak Lovecraft novellái.

Tinis fantasynak ott van pl a Tüskék és rózsák udvara.

Hagyományos fantasynak meg a Cherubion-os könyvek.

2023. febr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Arkady Martine: Birodalomnak nevezett emlék

Becky Chambers: Hosszú út egy kicsi és dühös bolygóhoz

Simon Jimenez: Elveszett madarak

Marlon James: Fekete leopárd, vörös farkas

Susanna Clarke: Piranesi

George R. R. Martin: Tuff utazásai

2023. febr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Suetonius ***** válasza:
95%

Stanislaw Lem: Solaris. Ma is megállná a helyét.

De az előttem szólóknak igazuk van: pontosíts, hogy segíthessünk. :)

2023. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Ernest Cline: Ready Player One

Készült belőle film is, de könyvben zseniális.

2023. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Adrian Tchaikovsky : Pókfény

Adrian Tchaikovsky : Az idő gyermekei

Peter S. Beagle : Az utolsó egyszarvú

Imre Viktória Anna : Kísértés Rt.

Imre Viktória Anna : Az őrült hold alatt

Mark Lawrence : Széthullott birodalom trilógia

Ferrett Steinmetz : Flex

2023. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Én moly.hu-n szoktak kiválasztani a címkét, és kedvencelés/olvasottság/értékelés szerinti sorrendbe állítom a könyveket, viszont ugye manapság a sci-fit elég tágan értelmezik. Ha az űrbeli sci-fi érdekel, akkor a Hail Mary-küldetés és A marsi (önálló könyvek, ugyanattól a szerzőtől), Csodaidők sorozat, Vörös lázadás sorozat érdekelhet.

Fantasynál meg igazán nagyon széles a választék. Férfiként nem biztos, hogy a Tüskék és rózsák udvara a te műfajod lesz, de nőként kifejezetten telitalálat lehet bármilyen korban. Cassandra Clare Árnyvadász univerzumából a Pokoli szerkezeteket ajánlom elsőnek, ha tetszett, mehet a Végzet erekélyi is, de utóbbit én felnőtt fejjel néha túl tinisnek éreztem. Szintén népszerű a Caraval trilógia, vagy tudnám javasolni a Legenda trilógiát vagy A tükörjárót is. Ha a hosszú könyvek nem ijesztenek meg, ott A királygyilkos krónikája, vagy grimdark műfajnak Joe Abercrombie könyvei, pl. Az Első Törvény. De kortól, nemtől, érdeklődéstől tényleg sok minden függ.

2023. febr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!