Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírók! Ti ha írtok,...

Könyvírók! Ti ha írtok, hogyan döntötök két alternatíva között a történet tervezésekor?

Figyelt kérdés

Amatőr író vagyok, és a készülő regényemmel vagyok pácban. Kitaláltam két viszonylag különböző kimenetelt egy helyzetből, amik befolyásolják az egész történetet, és nem tudok dönteni a kettő között. Valaki tudna tanácsot adni?

Ti hogyan szoktatok kezelni ilyen helyzeteket?

Köszönöm, ha válaszolsz♥️



2023. ápr. 12. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Megkérdezem egy-két ismerősöm véleményét, akikről tudom hogy sokat olvasnak.
2023. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
a kevésbé kiszámíthatót, a nagyobb csavart választanám..
2023. ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A továbbiakat gondold végig, bizonyára vannak jegyzeteid arra vonatkozóan, hogy mire fog kifutni a könyv. Amelyik megoldás annak jobban megfelel, azt válaszd.
2023. ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Amelyik egyedibb, kiszámíthatatlanabb, jobban sokkolja az olvasót.

Nincs is rosszabb annál amikor tudod mi lesz a vége. Lepd meg az olvasót. Ha kell, nyírd ki a főhőst, vagy ne jöjjön össze a szerelmi szál amire mindenki vágyott.

2023. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a karaktereim alapján írok, úgy halad a törtenet, ahogy a karakterek viszik.
2023. ápr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Igazán troll dolog lenne mindkét lehetőséget kifolgozni, és egymás alternatíváiként kiadni a könyveket, valami jó marketing dumával.

"ahogy nem történt meg"

"mi lett volna ha"

"ha akkor [ez meg az] történt volna"


És most azt hiszed viccelek, de nem. Nem te lennél az első, aki ilyet vagy nagyon hasonlót csinál és sikerre viszi.

2023. ápr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Részletes vázlatot írok, és akkor már látni, hogy melyik lehetőség a jobb. De egyébként nálam ez ritka, általában elég arra gondolnom, hogy igen, érdekes lenne így is a sztori, de nem illik az adott karakreehez, hogy olyat tegyen vagy mondjon, ami ebbe az irányba viszi el.
2023. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, meg fogom próbálni őket!
2023. ápr. 12. 21:48
 9/18 anonim ***** válasza:
31%

6, Nem lehet alternatívaként kiadni a könyveket itthon. Böszörményi Gyula bátyó beszélt erről annak idején a Rémálom sorozat kapcsán - ott az a koncepció (aki esetleg nem ismerné), hogy a kötetek utolsó fejezete kétféleképpen van megírva, és az olvasók dönthették el szavazással, hogy melyik irány legyen a valós, merre folytatódjon a következő kötet.

Ennél is az lett volna az eredeti elképzelés, hogy mindkét verziót megírja, sőt, meg is jelenteti, még egy olyan gondolat is felmerült, hogy véletlenszerű lenne: egyforma borító alatt a két belív, így kvázi nem tudod, melyiket veszed meg, mikor leveszed a polcról a könyvesboltban.

Viszont jogilag nem sikerült kivitelezniük, egy könyvnek nem jelenhet meg ilyen formán több verziója.

2023. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%
"vagy ne jöjjön össze a szerelmi szál amire mindenki vágyott." Na az aranymosáson az ilynek miatt szórják ki a könyveket, akkor is ha egyébként jó a stílusa.
2023. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!