Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyv olvasás? (a többi lent)

Könyv olvasás? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Nem szeretek szabadidőmben könyveket olvasni, nem tudom a miértjét, majdnem utálom, valamiért felesleges időpocsékolásnak tartom. A kötelező iskolás olvasmányok óta nem olvasok könyveket, többször próbálom magam rávenni hogy milyen jó lenne mert pozitív hatású. De a könyv feléig sem érve visszateszem a polcra, abbahagyom, nem érdekel a története. Szeretnék ezen változtatni. Kérdés, hogy hogyan szeressem meg a könyv olvasást?

2023. ápr. 19. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Digitális formában próbáltad már az olvasást huzamosabb ideig? Lehet, hogy analóg formában nem szereted annyira.

Régebben hasonlóan voltam mint te, pár éve kezdtem el más szemmel felfogni az egészet. Az biztos hogy amíg az ember nem tart érdekesnek egy könyvet vagy motiválja az abban rejlő tudás megszerzése, addig nehezen fog menni csak úgy bármit elolvasni. Kezd valami olyannal amivel eddig is foglalkoztál, de másik perspektívából közeledik az adott témához vagy új információt szerzel az eddig meglevőhöz. Ha viszont van valami amibe bele szeretnél fogni akkor szerez hozzá egy könyvet, ez tényleg lehet bármi kertészkedés, hangszer tanulás, sport, irodalom, vagy bármi amivel szeretnél foglalkozni.

2023. ápr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvass olyan könyvet, ami érdekel. Csak találsz olyat...
2023. ápr. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Több könyvbe kell belelesni.


Sok témakör, sztori van, mindemellett maga a szövegkörnyezet is sokat számít.


Kötelezőket el se olvastam, de más könyveket igen. Pontosabban képregényeket. Meg alapon a rajz egy hozzám nőtt tevékenység.


Igaz részletekben, mert ADD-m van. S egy szóról, jelenetről eszembe jut valami teljesen más téma is akár. Vagy szimplán spontán beugrik egy ötlet és neki állok rajzolni.


Anno én azért utáltam meg olvasni, mert:

-eröltették


-nem is tetszettek, távol álltak tőlem.


-akkori depisként pl nem akartam depis, szomorú történeteket olvasni, hallani (volt elég gond a családdal és egyébbel, kiktől jó messze mentem)


-nem tudta senki, hogy ADD-s a gyerek és ha akarná is lolvasni, se menne neki huzamos ideig a figyelés,agyban ottlét.

(minden tünetem megvolt, mégse foglalkoztak azzal, hogy ki is az előttük álló gyermek.)


26 éves koromtól emeltem meg könyveket, hogy olvassak. El kellett simítanom magamban a múlt kellemetlenségeit.

2023. ápr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
elolvasni*
2023. ápr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Keress olyat ami tetszik.

En is visszarakom a polcra ami nem tetszik.a sok romantikatol csepegoseket pl...de a jo krimi,thriller,misztikus,horror johet minden mennyisegben

Probalkozz te is tobb mufajjal.Ne ragadj le pl csak a romantikusnal,vagy a kriminél.

2023. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Olyan könyveket olvass, amilyen filmeket nézel / videojátékokkal játszol.


Ha pl szereted a Ragadozó vagy Alien filmeket, van vagy 50 könyv, ami nem a filmek/játékok átiratai, hanem önálló történetek velük egy világban (gyengén vagy szorosan kapcsolódva hozzájuk)

2023. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Meg érdemes lenne előbb novellákkal kezdeni.
2023. ápr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban én is útáltam könyveket olvasni. Aztán találtam párat, ami érdekelt és azokat elolvastam. Ma meg már magam is írok regényeket.
2023. ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olvass rovideket először, novellákat, azt nehéz megunni, mert pikk pakk a végére érsz, maximum olyan van, ami nem tetszik, azt meg kár is erőltetni. Vagy probalkozz hangoskönyvvel, valami normálissal, amit igazi színész olvas fel, azok nagyon jók tudnak lenni.
2023. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!