Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik tetszik jobban?

Melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés

1. Amikor egy könyv a legelső üres oldaltól kezdve számol, így a copyright meg a címoldalak miatt a történet valódi első oldala pl. már 7. oldalt ír


vagy


2. Ha egy könyv nem számít minden lapot, csak azokat, amin a történet is van (szóval a sokadik lapon, a prológus/első fejezet első oldalán szerepel az 1)



2023. máj. 10. 20:01
A kérdező szavazást indított:
(1) Minden lapot számol
(2) Csak a történet oldalait számolja
(3) Sosem figyelem/nem érdekel
44 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Sose figyeltem és nem is érdekelt különösebben, de a legtöbb kiadó minden lapot számol, annak ellenére, hogy szerintem több értelme van annak, hogy csak a történet oldalai vannak számozva.
2023. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Igazság szerint normális esetben ezt nem te döntöd el. A könyveknek van szabvány szerkezetük, adott, hogy minek kell szerepelnie a könyv elején és végén, és ennek a szabványnak a része a számozás is.


Az első négy oldalon (szennycímoldal, címoldal, copyright) plusz ami ezen kívül még a tartalmi rész előtt van esetleg, azokon sosincs számozás, de az oldalszámba beleszámítanak. Nem te választod.

2023. máj. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kézzel kötök magamnak és barátoknak, úgyhogy de ;)
2023. máj. 12. 03:39
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Ezért kezdtem úgy, hogy "normális esetben". :)

Hogy te mennyire igénytelenül csinálod, az természetesen a te dolgod.

2023. máj. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na vajon mi igénytelen abban, hogy hol kezdem formázásnál az oldalszámozást...?


Nem most kötök könyvet először. Csak eddig üres lapú, keményfedeles füzeteket csináltam, úgyhogy nem volt formázni való tartalom, amivel foglalkoznom kellett.

2023. máj. 12. 13:23
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
nekem úgy tetszik jobban ha a történet első oldalán kezdődik a számozás
2023. máj. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem tök mindegy, csak jó legyen a könyv :)
2023. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!