Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Gyűrűk ura első részében,...

A Gyűrűk ura első részében, amikor legyőzik szauront....ez csak nekem kicsit....gyenge? Nekem úgy jön le, mintha megbotlott volna egy kőben és kitörte volna a nyakát. Egész egyszerűen csak pár ujját kellett levágni? És ennyi?

Figyelt kérdés
2023. máj. 11. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Szauron a hatalma nagy részét belekovácsolta az Egy Gyűrűbe, így miután elvesztette azt, már testet sem tudott ölteni. A filmben így tulajdonképpen érthető, miért porlad el, legfeljebb az a kérdés, miért a Gyűrűs kezével nyúlt Isildur felé, tálcán kínálva az Achilles-sarkát. Talán elvakította a gőg, miután megölte Elendilt és eltörte az Andúril pengéjét.

Viszont a könyv nem taglalja részletesen, hogyan zajlott ez le; Gandalf meséli Frodónak, hogy Gil-galad, a tündekirály és Elendil a nyugathoni emberek királya győzte le Szauront, mivel a két nép akkor még nem idegenedett el egymástól, így együtt erősebbek voltak. És bár mindkét király elesett a csatában, Elendil fia Isildur levégta a Gyűrűt Szauron kezéről, ezért Szauron ereje elszállt, utána sokáig rejtőzködnie kellett, míg az árnyéka újra alakot öltött Bakacsinban.

2023. máj. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Off az egyeshez: mondjuk ha az az ügyesebbik keze, akkor érthető. Én pl balkezes vagyok, azon viselem az ékszereimet (gyűrű, karkotő), és ha valami után nyúlik automatikusan azzal a kezemmel teszem.
2023. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hintalow ***** válasza:
100%

Ha jól emlèkszem a szilmarilokból, akkor ott ès akkor Szauron már nem nagyon cselekedett megfontoltan, mivel az ember & elf szövetsèg konkrètan tönkreverte a seregeit, ès több èvnyi ostrom alatt volt már visszaszorìtva az erődjèbe, amikor kijött ès ő maga támadt a seregek vezetőire.

Szóval az már egy elèg kètsègbeesett all in volt a rèszèről, sarokba volt szorìtva.

Csak èppen az első film nyitójelenete ezt teljesen máskèpp èrzèkelteti.

2023. máj. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
tekintve, hogy hány ziccert kihagytak a nazgulok (Széltetővel az élen), illik a sztoriba, hogy a gazdájuknak sem volt szokása túlzottan odafigyelni a részletekre
2023. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!