Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan manapság a könyvpiac...

Hogyan manapság a könyvpiac regénymonopólium?

Figyelt kérdés

Ha bekötött eldobnék egy dartsnyilat egy könyvesboltban, az 95%-ban egy regénybe állna bele

Hogy szorultak ki a versek, eposzok, drámák, esszék, irodalmi kritikák ennyire a piacról?

Még novellák csak-csak vannak, de ennyi



2023. jún. 5. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Irodalmi kritika esetén alapból irreleváns az, hogy nyomtatásban megjelenjen a 21. században. Ha érdekel egy mű, de olvasás előtt érdekel mások véleménye, akkor a neten nézek rá, ahol más hozzám hasonló, laikusok írnak róla. Nem egy szakértői vélemény érdekli az átlag olvasót, aki az élvezetet keresi egy műben, hanem az, hogy szórakoztató-e a mű.

A dráma olvasása szerintem a világ legértelmetlenebb dolga, ha ezt laikusként teszi az ember, és nem valami szakmai okból. A dráma színpadi megvalósításra íródott, nem olyan izgalmas olvasni. Na meg a drámáról mindenkinek instant a kötelező olvasányok ugranak be, és nincs semmi mainstream ellenpélda, ami miatt nyitottá válna rá az ember. Az átlagnak csak beugrik egy nehéz nyelvezetű kötelező, majd a második gondolatra egy másik. Az meg senkinek sem vonzó, hogy valami Antigoné-szerű érthetetlen valamit olvasson. Míg regénynél eszedbe jut, hogy, jó, mit tudom én, A kőszívű ember fiai nehezen értelmezhető a nyelvezete miatt, de a Harry Potter az jó volt.

Eposznál az asszociációk szintén ugyanazok. Verses forma, nehéz nyelvezet. Plusz nem is népszerű napjainkban az eposz-írás.

2023. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

„A dráma színpadi megvalósításra íródott”



Ez nem igaz. Picit bonyolultabb a helyzet.

2023. jún. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is nagyon szeretek drámát olvasni
2023. jún. 5. 16:17
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
#2 Pedig a drámának ez az egyik alapvető tulajdonsága. Az meg már egészen más kérdés, hogy mi kerül színpadra, meg mi nem. :) Ha mégsem színpadra szánt, akkor valószínűleg kevert műfajról lesz szó.
2023. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Kereslet és kínálat. Miért ad adnának ki (vagy írnának meg) valamit, amire nincs igény.


Egyébként szerintem ennyire nem szélsőséges a helyzet. Én nagyon sok verseskötettel találkozom, nem rég akadt a kezembe eposz is (hivatalosan SF regény, gyakorlatban simán elmegy eposznak), esszéket és tanulmányokat sem annyira nehéz találni.

2023. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Az olvasók nagy része eszképizmusból olvas, nem pedig azért hogy megerőltesse magát, vagy kihívásokat állítson maga elé.

A regény az, ami kikapcsolja az embereket.

2023. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!