Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Dan Simmons Hyperion sci-fi...

Dan Simmons Hyperion sci-fi eposza, milyen könyvekben jelent meg, milyen sorrendben kellene elolvasni?

Figyelt kérdés

Még nem olvastam, de érdekelne. Most érkezett meg, frissen melegében a díszdobozos kiadás. Ám látom az interneten, a Hyperion és a Hyperion ​bukása (melyeket a díszdobozos kiadás tartalmaz) könyveken túl még létezik több könyv is. Pl: Titánok lázadása, A fájdalom ura. Ezek ugyanazok régebbi kiadásban vagy más részek?

Az Endymion és Endymion felemelkedése is a sorozat része?

Nem értem, miért nem tájékoztat ezekről a kiadó vagy a netes könyvesboltok az oldalukon? 🤔 Hiszen érdekük lenne eladni az összes könyvet a sorozatból.



2023. jún. 8. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Régebbi kiadások. Ráadásul más volt a kiadó is akkor.


A teljes sorozat:


1. Dan Simmons: Hyperion

2. Dan Simmons: Hyperion bukása

3. Dan Simmons: Endymion

4. Dan Simmons: Endymion felemelkedése


Az ilyesmikre nagyon jó a moly nevezetű oldal. Sorozatok sorrendje, kiadások, új régi megjelenések, stb.

2023. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jún. 8. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez a kettő ez így teljes történet, azért így került díszdobozba.

Az Endymionon cirka 300 évvel később játszódnak, tehát egy másik történet. :)

2023. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már várom, hogy elolvassam! De még várat magára, két másik könyvet olvasgatok, ahogy időm engedi. Kissé feltorlódtak az olvasnivalók, mivel vettem és kaptam ajándékba is húsvétra könyveket. Sajnos hajlamos vagyok a járatott NatGeot olvasni, vagy netet böngészni szabadidőmben. Most is a GYIK-et nyomkodom. 😉🙃
2023. jún. 9. 09:02
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
De cuki vagy, messze vagy még a könyvhörcsög léttől. :D Én annyi könyvet halmoztam fel itthon, hogy szerintem nyugdíjas koromig kitart. :D De az ilyen újdonságok, különleges friss megjelenések, mint a Hyperion, mindig elcsábítanak. :) (meg jelen gazdasági helyzetben 1-2 év múlva már nem biztos, hogy kapni lehet még azt, ami érdekelne)
2023. jún. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hasonlóan vagyok magam is! Akkor csapok le, amikor megjelenik és/vagy kedvező az ára az engemet érdeklő könyvekre. Így mindig vannak sorban álló, várakozó könyvek itthon.

Külön élmény, amikor elfelejtkezem egyes darabokról, majd meglepve veszem észre, hogy ezt még nem olvastam. Mintha meglepetésajándékot kapnék! 🎁😁🤘 Vagy meglepő, amikor megnézem, ez már megvan-e, és igen, már a polcon várakozik. 🤔🤓

Igen sok könyv van itthon, kisebbfajta könyvtárral felér. Az előbb a legújabbakra céloztam. Számtalan régi darab van, amelyet még soha nem olvastam. Több generáció gyűjteménye. Pár éve, amikor egymás után megörököltük szüleink hagyatékát, majd mi is új lakásba költöztünk, hatalmas meló volt kiválogatni. Antik szakmai és politikai kiadásoktól szabadultunk meg, adtuk el vagy ajándékoztuk tovább. Kevés olyan darab volt, amely a szemét kategóriába esett, de azokat sem dobtuk ki, meghirdettük ingyen elvihetőre. A költöztetők sem örültek, mivel ezek igen nehéz dobozok voltak, darabszámra is igen jelentős számban. 😉 150 négyzetméteres, két szintes lakásunk nappalijában és öt szobájában mindenhol vannak könyvek polcokon, vitrines (IKEA) könyvszekrényekben.

Gyerekeink is imádnak olvasni! Azon kisebbség közé tartoznak, akik kicsinek a játékbolt mellett a könyvesboltokba szerettek lenni. Minden vásárláskor első a könyvesbolt vagy antikvárium mai napig.

2023. jún. 9. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!