Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Felnőttkorban meglévő autizmus...

Hosszúhajú kérdése:

Felnőttkorban meglévő autizmusról keresek könyvet?

Figyelt kérdés
felnőtt vagyok, így kifejezetten olyan autizmus könyvet keresek, ami már a felnőttkorban meglévő autizmus nehézségeiről kezeléséről szól, kifejezetten szakkönyv, nem szubjektív vallomás formájában. nyilván téma benne a gyerekkor, hiszen ez egy született állapot, de ne csak a gyerekekről szóljon. kíváncsi várom az ajánlókat!

#szakkönyv #autizmus #autizmus könyv #autista könyv #felnőttkor autizmus #autista szakkönyv
2023. jún. 15. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Az OSZK katalógusában 182 találta jön ki erre a kifejezésre, néhány:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a könyvek nagy része arról szól, hogy mennyire sajnálni kell az autista gyereket nevelő szülőket. Vagy pedig a fikciók teli sztereotip, elavult hülyeségekkel.


Én csak azokat a könyveket ajánlom, melyeket autista írt. Nem az anyukája, hanem ő maga. Ilyen pl.

Lizanka,

Cifraárnyak és denevérek,

Nézz a szemembe fiam, illetve az első része, ami nem jut eszembe

Képekben gondolkodok,

Kék napon születtem.


Hasznos még Tony Atwood Asperger szindróma kézikönyve is

2023. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. hu köszönöm!!!

2. a sajátélmény könyvek nagyon szubjektív, a szülők által írt meg egyáltalán nem érint ( 47 vagyok és én vagyok az érintett "gyerek" ) igazából szakkönyvet szeretnék, mert friss vagyok a dologban, és egy átfogó rálátást akarok magára az egész betegségre szakmailag rendszerezve .

2023. jún. 16. 16:45
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Azt írod, hogy "a felnőttkorban meglévő autizmus nehézségeiről kezeléséről szól". Ez szerinted lehet objektív? Rengeteg féle autista létezik, akiknek rengeteg féle dolog okozhat nehézséget, és másképp kell "kezelni" őket, bár ezt nem tudom, hogy pontosan hogy érted, pszichoterápia nem létezik rá, se másmilyen kezelés, maximum az olyan komorbid zavarokat lehet kezelni, mint a depresszió, szorongás, alvászavar és minden más, ami gyakori nálunk. Ha neurológiai témájú szakkönyv kell, akkor azt kétlem, hogy itt fogod megtalálni, ha diagnosztikai, akkor DSM-5. Minden más könyvet már az első kettő válaszoló ajánlott, és megjegyzem, az első válaszoló által linkelt könyvek többsége is szubjektív.

Ja, és még mindig nem betegség.

2023. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az összes létező kezeléséről akarok olvasni. a lexikális tudásomat akarom megszerezni mindent amit a tudomány eddig megtudott róla. ezért akarok átfogok szakkönyvet. ez hogyne lenne már objektív? mint egy pszichológia tankkönyv. 30 év pszichoterápia van mögöttem és félrediagnosztizálás, ezt naaaaaagyon jóóóóól ismerem....
2023. jún. 16. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!