Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpadon olvasók, tudnátok...

Wattpadon olvasók, tudnátok írni pár dolgot, amit nem szerettek, ha egy wattpad író csinál/ír és egy pár dolgot, amit szerettek?

Figyelt kérdés
Szóval, szeretnék jó wattpad író lenni és érdekel, hogy az olvasók mit gondolnak. Írhat olyan is, aki nem olvas Wattpadot, csak a könyvekben nem szeret dolgokat, vagy éppen szeret dolgokat. Nagyon hálás lennék, mert szeretnék írni jó Wattpad regény, és ahhoz kellene, hogy ne utáljanak, utálják az olvasóim a regényemet.

2023. aug. 12. 23:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a történet elején bemutatja valaki a szereplőket és színészek képeit rakja oda...nekem valahogy az nem jön be..
2023. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor leszedi a történetét átírás címszó alatt, majd soha nem kerül vissza.

Feltűnően rossz helyesírás.

Párbeszéd rövid kötőjellel (-) jelölése.

Rosszul használt klisék, anélkül, hogy bármi egyedit hozzáadna.

2023. aug. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, ezeket mind utálom én is, főleg, amikor képekkel helyettesítik azt, amit ke kéne írni. Mást is zavar, ha a vesszőt nem tudja használni az író?
2023. aug. 13. 09:57
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon feltűnően rosszul használja, akkor igen. De vannak esetek, amikor én is kihagyom, ezért nem tűnik fel, ha más is ugyanezt a típushibát véti el.
2023. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#2

Nekem a Wattpad automatikusan átjavítja a gondolatjelet (–) kötőjelre (-), ha kipostoltam a fejezetet. Ameddig írom a történetet, addig semmi baj nincs, ha kiteszem, akkor meg hírtelen átjavul, nagyon bosszantó.

2023. aug. 13. 22:33
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem csinál ilyet. Te hová írod alapból? Én Wordbe és onnan másolom be. Így legalább nem áll fenn a veszély, hogy a Wattpadról csak úgy eltűnik random a befejezetlen, megosztatlan fejezet. :S
2023. aug. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nincsen rendes fülszöveg. Az még türhető, ha egy idézet van ott, de ha valaki azt írja, hogy a cím mindent elárul, vagy ha érdekel olvass bele, akkor biztosan nem olvasom el. A másik pedig amikor így kezdik: Sara vagyok egy átlagos 15 éves lány/Sara egy átlagos 15 éves lány - már az átlagos szóval meg lehet ölni, főleg mivel úgysem átlagos a főszereplő, különben mgelehetősen unalmas lenne a történet.
2023. aug. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#6

Én Wattpadba írom alapból, de már sokan javasolták, hogy írjam Wordbe, szóval majd lehet, hogy inkább oda fogom írni.


#7

Az engem is nagyon idegesít. A könyvek hátúljára sem az van írva, hogy ,,Ha érdekel olvass bele"(vessző nélkül). Átlagos lány és egy fanfictionban összejön egy hírességgel😭🥲💀, szeretnék én is annyira átlagos lenni.

2023. aug. 14. 11:41
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kicsit lesz hosszú válasz, remélem senki nem bánja túlzottan😅


Nem szeretem, amikor...

-... "átírás" miatt leveszik, és hangoztatják is ezt x ideig, majd sosem kerül vissza.

-... azt állítják, hogy "picit javítgatják/átírják" és masszív változtatások lesznek a végére, amik az eredeti cselekményt felülírják, és el is rontják a könyv varázsát, illetve olyanra is tudnék példát, ahol ez a visszájára sült el, és kifejezetten rossz lett utána.

-... hatalmas nagy kérdőjellel záródik az első könyv, és az utolsó y fejezetnél már mondogatja a szerző, hogy már úgy várja a 2. kötetet, és milyen régóta dolgozik rajta. Azonban az ominózus folytatás sosem kerül ki.

-... villogni akarnak a szókincsükkel, de valahogy nem is érződik természetesnek a nyelvezet, a szóhasználat, és nyakatekert is mellé.

-... angol szavakat dobnak bele, esetenként magyarosított írással. (ne haragudjatok, nekem ez olyan dolog, ami a mindennapi életben is böki a csőröm, és nem személyeskedésként emeltem ki)

-... infódömpinget használnak; amikor az első fejezetben ránk zúdítják az előzetes eseményeket, fontos infókat. Én pl. azt szeretem, amikor ezeket fokozatosan, folyamatosan "csöpögtetik" a helyénvaló cselekménynél. Az a legjobb, ha a tényleges leírása előtt van rá pár utalás is.

-... amikor szereplőbemutatásnál hírességek, celebek, zenészek, színészek képeit teszi ki. Szeretem magam elképzelni a karaktereket, viszont konkrét hírességekként nem mindig komfortos ez nekem.

-... a karakter tükör előtt áll és részletesen leírja a sminkjét, ruháit. Ha ez előre viszi a cselekményt, vagy valami kirívó dolog történik (első buli, vagy nagy esemény, esetleg esküvő), akkor rendben van, de pl. suliba nekem puszta sortöltésnek hat néha.


Pluszban még a rossz helyesírás, nyelvtani, cselekménybeli hibák.



Szeretem, amikor...

-... nem kell sokat várni az új részekre.

-... kellően gyors a cselekmény, de még sincs elsietve, és nincs benne sok töltelék.

-... figyelnek a részletekre is, és van előrevetítés, abból sem a szájbarágós verzió.

-... van karakterfejlődés, és nem csak 2D-sek a szereplők.

-...gördülékeny a történet-, cselekményvezetés, izgalmasak a részek, nem kiszámíthatóak.

2023. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9 köszönöm szépen!!!!!

Az ötödiket én is csináltam egyszer a ,,cool"-t ,,kul"-nak írtam, az volt a mostani regényemben a leggázabb rész nekem, de nem akartam azt írni, hogy,,az jó" vagy ,,szuper" (bár most belegondolva, jobb lett volna ezt használni), de valamit akartam is írni oda (bár utólag látom, hogy jobb lett volna kihagyni), de ez csak egyszer fordult elő, többször nem fog, az biztos. Mégegyszer mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

2023. aug. 15. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!