Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bizonyos antikvár könyvek...

Bizonyos antikvár könyvek miért kerülnek 20-30 ezer forintba is akár? Nem túlzás ez egy könyvért?

Figyelt kérdés

2023. nov. 4. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Mert ha nem lehet kapni (=kevés elérhető van belőle), felmegy az értéke. Ez nem csak könyvekkel van így, ezért sem értem soha, miért olyan meglepő dolog ez.

Ritkaságot egyik antikvárium sem fog potom pénzért felkínálni. Egyébként 20-30ezer nem olyan sok egy könyvért, tekintve, hogy lassan a 10ezres határt súrolja egy sima regény.

2023. nov. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit antikvárban évek óta vadászok, háromszor került aukcióra.

Első két alkalommal 42-45 000 forintért kelt el. Már azt is sokaltam.

Októberben meghirdettek egy példányt, 115 000,-ért vették meg.

Kevés van belőle, magánkiadásban jelent meg, a szerző saját maga árulta, személyesen dedikálva.

Egyébként antikváriumban lehet olcsóbban is kincseket találni.

Meg a könyvtári "selejtezéseket" is szeretem, amikor jelképes összegekért árulnak könyveket.

2023. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem túlzás. A keresett és ritka cuccoknak (a könyveknek is) mindig magas lesz az ára.
2023. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dinnye2 ***** válasza:
81%
Példának erre fel tudom hozni az Anna, Peti, Gergő könyveket, amikből nekünk az összes megvan, de (mivel Anna beperelte az édesanyját) most már egyáltalán nem nyomtatják és rengeteget elkérnek érte azok, akik árulják. Szóval szerintem 20-30k nem sok.
2023. nov. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
10%
De nem bírom az ilyen hisztis vevőket. Az élelmiszer árát miért nem reklamálod meg a boltban? Azt csak úgy megveszed nap mint nap, igaz? Nézzél már bele a bevásárlókosaradba mit kapsz manapság 30-40 ezerért! Én egy időben rendszeresen adtam el 30 ezerért könyveket. Aki problémázni mer, azt szépen eligazítom az útján. Senki ne akarjon belekötni abba hogy az én termékem mennyiért árulom. Mind megérti kivéve az aki pofátlan módon nem akarja megfizetni az árát.
2023. nov. 7. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sok esetben nevetséges, és baromira indokolatlan egyes antikváriumok árazása.


Nem is beszélve néhány Jófogáson és Molyon hirdető eladóról.


Bárki mondhat bármit, de 30-40 ezer forint sok egy átlagos kömyvért, mert itthon sok esetben egy 1xx oldalas kisregényért is képesek vagyonokat elkérni.


Én idén vettem 10 ezer forintért egy könyvet, amit Jófogáson 30 ezer felett hirdetnek még mind a mai napig.


Egy másik könyvet pedig 1500 forintért szereztem be, miközben az egyik antikvárium 9 ezret kér a példányáért, aminek teljesen ki van fakulva a védőborítója.


Sőt egy esetben 16 ezer forintért vettem 4 könyvet, az egyiket másnap 29 ezerért rakták fel a Bookline-ra.


Ezzel annyit szeretnék szemléltetni, hogy sok antikvárium és könyvek eladásával nagyobb tételben foglalkozó személy egyszerűen nincs tekintettel a tényleges piaci árakra. Az áltam említett drágább könyveket még mind a mai napig hirdetik. Viszont jobb áron mindegyikből bukkant fel még 1-2 példány, amiket el is vittek.


Én egy könyvsorozatot adtam el 50 ezer forintért, míg mások 70 ezret is kérnek érte, ők most sem tudták eladni, az enyémet egy héten belül elvitték.


Persze, nem azt akarom mondani, hogy a 20-30 ezer forintos ár sok, van amikor kifejezetten jó. Ez magától a könyvtől függ. Vannak könyvek, ahol lehet a 100 ezer forint lesz a jó ár, és tényleg meg is ér annyit.


Viszont sok esetben találkozni irreális árakkal.


Erre annyit tudok javasolni, hogy rendszeresen böngészd a Vintedet is, ott fillérekért lehet könyvet venni, ritkább kiadásokat is. A Facebook Marketplace és a Moly kínálatát is figyeld, és ha veszel valamit, akkor mindig kérdezz rá más általad keresett könyvekre is, akkor is, ha az adott személy azokat nem hirdeti.


A Bookline felületén hirdetett könyvek esetében keresd fel inkább személyesen az antikváriumot, ami felrakta, mert jellemzően olcsóbb náluk (a Bookline-on nem ingyen hirdetnek).


Legyél türelmes, mert előbb-utóbb valószínűleg fel fog bukkani a keresett könyv jobb áron is.

2023. nov. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amin lehet keresnek. Így is haldoklik az antikvárium, mint műfaj, sok bezárt már. Ha nem éri meg, akkor irány a könyvtár! Vagy írj a kiadónak, hogy adja ki újra. Én megtettem, ki is adták az Jones Ornamentikát pár év múlva, miután megvettem kb. 8000-ért. :-O Utáltam, de ez kb. beszerezhetetlen könyv és én birtokolni akartam, hiába volt meg elektronikusan...
2023. nov. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!