Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen reklámozási módszereket...

Milyen reklámozási módszereket javasoltok még a könyvemnek az eddigek mellé? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén jelent meg az első novelláskötetem. Bár a kiadó felajánlotta, hogy némi pluszpénzért külön marketingeli is a könyvet, de mivel magára kiadásra is nagyon sokat költöttem, ezért úgy gondoltam, hogy ezt inkább önerőből igyekszem megoldani.


Készítettem már külön szerzői Facebook, Instagram és TikTok fiókot is, ahol igyekszem rendszeresen posztolni, ha máshogy nem, akkor csak rövid Reels videók formájában. A Reels videók alatt eddig az volt a stratégiám, hogy külön-külön írtam mindegyik novelláról néhány gondolatot és egy kis idézetet belőlük, és persze mindegyik végén feltüntettem a könyvborítót.

Ha végigmentem az összes novellán, utána a tervek szerint rövid részleteket, idézeteket fogok belőlük bemutatni.


A moly.hu-ra is elkészült a könyv adatlapja.


Volt már eddig két könyvbemutatóm (rokoni és ismerősi kapcsolatoknak hála), és jövő év első felében várható még kettő. Viszont mivel a kiadó nem vállal könyvárusítós kitelepülést vidékre, nekem pedig nincs egyéni vállalkozói engedélyem, ezért ott helyben nem tudok sajnos könyveket eladni, ami kicsit hülyén jön ki, az ilyen bemutatók végén.

Viszont a második bemutatóból készült egy teljes felvétel a helyi kis televízió számára, ami már itt van a gépemen. Úgyhogy ha az idézetes vonalon is végigmegyek, akkor abból a felvételből is vághatok ki rövid részleteket, amiket elszórhatok az oldalaimon.


Készültek nagyon jó könyves fotók is egy fotós ismerősöm által, azokat szoktam promóanyagnak használni, ha valahol szükséges.


A nyár folyamán felvettem a kapcsolatot már két könyves bloggerrel, akik elovasták a könyvet és egész pozitív kritikákat is írtak róla a platformjaikra. Ezeket persze szintén feltüntettem a saját oldalaimon.

Lehet, hogy még érdemes lenne néhány másik bloggert is megcélozni?


Maga a könyv persze eljutott néhány Líra és Libri könyvesboltba és fent van jó pár webáruházban is, de mivel még egy ismeretlen elsőkönyves vagyok, ezért érthető módon sehol sem tesznek ki annyira az előtérbe. Szóval csak az találhat rá a polcokon, aki max nagyon célirányosan keresi.


Van esetleg még bármilyen ötletetek, hogy milyen módszereket vethetnék be a népszerűsítés érdekében?? 🙂

Minden ötletet nagyon szívesen fogadok!

Köszönöm a válaszokat! 😊


U.I:

Most talán önellentmondásos leszek, de magát a könyvet nem szeretném itt nyilvánosan feltüntetni. Van néhány gyakorizós ismerősöm, és nem akarom, hogy lássák, hogy itt próbálok "marketing-praktikákhoz" jutni 😀



nov. 15. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A könyves bloggereknek/youtubereknek való ellüldést tudom ajánlani

Ha gondolod, privátban leírhatod a kökyved címét, nem azt mondom, hogy megveszem, de ránézek

nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Írok 🙂
nov. 15. 19:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez kezdetnek elég jó, talán annyi, hogy könyvet nem a Facebookon meg "Reelsben" kell reklámozni, inkább a YouTube-on akár Shortban, akár rendes videóban is bemutatni. Én is szívesen ránéznék. :)
nov. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot, neked is írok mindjárt 🙂

Igen, a youtube valóban kihasználatlanul maradt még a részemről, és kacérkodtam is már a gondolattal, hogy ott is kezdeni lehetne valamit. Viszont ami működik egy rövid, félperces TikTok, vagy Reels videóban, az nem biztos, hogy youtubeon is megállja a helyét, legfeljebb tényleg csak Shortokban. Más módon viszont még nem tudom, hogy hogy tudnék úgy érdemi ajánlóvideókat készíteni, hogy ne kelljen magam kamera elé tolnom. Az a helyzet, hogy nem igazán vagyok magamutogató, szerepelni szerető típus, a rólam készült könyvbemutatós felvételt is csak nagyon nehezen voltam képes visszanézni 😕

nov. 15. 21:35
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Összeszedem a gondolataimat, és írok privátba, ha nem baj. ^^
nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a Molyon a Molyvlogolók zóna. Ott írd ki, hogy recenziós példányt tudsz felajánlani értékelésért cserébe.

Hátha jelentkeznek rá :)

Illetve, hogy szívesen válaszolsz is kérdésekre ha felmerülnének.

nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!