Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet vegyek valakine...

Milyen könyvet vegyek valakinek, aki folyton bántalmazók csadájába esik?

Figyelt kérdés
Szeretném buzdítni az olvasásra és az öngyógyításra, ezért azt gondolom ez a legjobb ajándék amit adhatok. Van tippetek? Nézelődtem a neten, de egyik könyv tartalmáról sincs annyi infó, hogy meggyőzzön.
dec. 8. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet. Ha valami baja van, olyan könyvet admi, ami gyakorlatilag ilyen "Látod? Neked is ilyen rossz" nem biztos, hogy jó ötlet.
dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Olyan könyvet kéne adni, akkor ami súlyosabb témáról szól, hogy örülhessen hisz neki jobb.

Vagy csak szimplán adsz egy nagyon jó könyvet neki.

De 1-esnek igaza van.

dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem más problémát segített feldolgozni könyv. Értem a kétségeiteket, de nem olyanra gondoltam ami bántalmazó kapcsokatokról szól. Inkább arra, ami segít a gyógyulásban. :)
dec. 8. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

3# Milyen probléma? Azért az nem mindegy.

És ezért írtam, hogy súlyosabb témáról szóló könyv, mivel attól nem érzi annyira rossznak a sajátját. Vagy csak szimplán adj neki egy jó könyvet. Azzal fogtörődni amíg olvassa nem pedig a problémájával.

dec. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

NE vegyél neki ilyen témájú könyvet ha ilyen szituációban van jelenleg.



A bántalmazó fél ha ezt látja, tuti biztos, hogy bekeményít, és még inkább elszigeteli partnerét.

Azaz te leszel az ellenség, õ meg egyedül marad.


Az abúzív kapcsolatok legveszélyesebb idõszaka mindíg a szakítás. Ilyenkor történik a legtöbb gyilkosság, a legcsúnyább bántalmazások, legpizskosabb húzások, anyagi sajkban tartás, gyerekkel zsarolás.


Ezt a legtöbb bántalmazott fél is tudja, és ezért van az, hogy baromi nehéz kiszállni egy ilyenbõl.



Én pont, hogy valami könnyed olvasmányt vennék neki, ami felvidítja, és amiben fejben ki tud lépni ebbõl a helyzetbõl.



Fontos, hogy legyen mellette valaki, akire támaszkodhat ha szakítana, akihez mehet támogatásért.



Ha meg éppen nincs ilyen kapcsolatban, akkor pszichológiai segítség kell nenki, self help könyvek annyit azért nem tudnak segíteni ennek a problémának a feldolgozásában.

Azzal, hogy ilyet adsz neki, csak rontassz a kettõtök viszonyán, mert azt érezteted vele, hogy egy idegeocs. Még ha az is, ezt ne dörgöld az orra alá.



Az egyetlen kivétel, ha õ direkt kér egy bizonyos könyvet.

dec. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29%
Ami kifejezetten abból a célból íródott, hogy segítsen a gyógyulásban: Tisza Kata - Most, illetve van még egy tőle a bántalmazásról, ennek címe Kékre szeretni.
dec. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!