Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol találom meg a “Ne féljünk...

Hol találom meg a “Ne féljünk a farkasoktól” című könyvet?

Figyelt kérdés
Több könyvesboltba (köztük Líra, Libriben is) kerestem már, de sehol sincs, és rendelni sem tudnak, már túl régi. Gondoljátok hogy valahol mégis találhatok? Használtan is akár.

dec. 15. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
67%

Azt nem tudom, de itt az első bekezdés:


Első fejezet


A közép-keewatini Barren Lands farkasodúja időben is, térben is szörnyen messzire esik Ontariótól, pontosabban nagymamán oakville-i házának fürdőszobájától, és én nem is óhajtom aprólékosan ábrázolni az innen oda vezető utat. Mindazonáltal nincs az a história, amely el ne kezdődnék valahol, márpedig az én farkasok közti tartózkodásom története a nagymamám fürdőszobájában kezdődött. ötödik életévemet is betöltöttem már, de még semmi jelét nem adtam, hogy milyen pályára szándékozom lépni – jóllehet a tehetséges gyermekek zöme ezt rendszerint még korábban kinyilvánítja. Szüleim ekkor, tán mert csalódást éreztek hivatásérzetem hiánya miatt, elvittek Oakville-be, és míg ők nyaralni mentek, nagymamám gondjára bíztak. Az oakville-i ház – „Sövényes”-nek hívták – páratlanul előkelő intézmény volt, ahol én a legkevésbé sem éreztem magam otthon. Nálam néhány esztendővel idősebb unokafivérem, aki a Sövényesben élt, immáron rátalált a szakmájára: a katonai hivatást választotta, és ólomharcosokból gyűjtött, bámulatos hadseregének segítségével célratörően készült, hogy második Wellingtonná váljék. Napóleon szerepében tanúsított tökkelütöttségem oly mértékben felbőszítette, hogy a pusztán hivatalos érintkezéseken kívül megtagadott velem minden kapcsolatot.


Nagymamám, a walesi származású, arisztokrata hölgy, aki soha nem bocsátotta meg férjének, hogy az mindössze a vaskiskereskedőségig vitte, elnéző volt irántam, de halába rémített. Nagymama egyébként a legtöbb embert halálra rémítette, beleértve nagypapát is, aki emiatt már réges-rég önkéntes süketségbe menekült. Egy Buddha nyugalmával és szenvtelenségével élte napjait, csak üldögélt hatalmas bőrfoteljában, és látszólag tudomásul sem vette a Sövényes folyosóin süvítő viharokat. Ám én tudom, mégpedig tapasztalatból, hogy a „whisky” szót mindig kifogástalanul meghallotta, ejthették akár suttogva is, és három emelettel lejjebb.

Miután a Sövényesben nem találtam egyetlen rokon lelket sem, magányos csatangolásokba kezdtem, és elszántan őrizkedtem attól, hogy energiát fecséreljek bármire is, ami akár csak hozzávetőleg hasznosnak látszik; vagyis – ha lett volna valakinek szeme észrevenni – félreérthetetlenül előrevetítettem jövendő pályafutásom ábrázolatát.

dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!