Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Múlt vagy jelen időben egyszer...

Múlt vagy jelen időben egyszerűbb írni?

Figyelt kérdés

dec. 21. 20:51
A kérdező szavazást indított:
Múlt
Jelen
Jövő
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Jelenidőben. De nehezen tudom értelmezni a kérdést. A tavaly vettem egy télikabátot hogyan írnád jelenidőben?
dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__12509499.. Te írtad ki ezt is?

Egyébként én felváltva használom a könyvemben a múlt és a jelen időt. A jövő időt nem annyira, de egy teljes könyvet csak abban írni az számomra kicsit furcsa. Hisz jövő időben nem sok mindent állíthatunk biztosan, tehát majdnem minden feltételes mód lenne. És úgy elképzelni egy történetet számomra lehetetlen.

Én azért írok mind kettőben, mert a történeteim általában jelen időben játszódnak, azonban sok a visszaemlékezés (de nem túl sok), ezért azokhoz használom a múlt időt. Most például olyan történetet írok, ahol a szereplőnek mostohaanyja van, mert az anyja meghalt. Emiatt a téma sokszor megkívánja hogy visszaemlékezéseket írjak arról, mikor még élt az anyja.

De az alap sztori jelen időben fut. Főként azért, hogy ne legyen zavaró a visszaemlékezések mellett. Hisz valahogy jelölni kell, hogy az régebben történt.

dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Múlt
dec. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon leegyszerűsítve a kérdést, jelen időben könnyebb, viszont én a múltat szeretem jobban olvasni és írni is.
dec. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen emberfüggő. Rántottát vagy tükörtojást könnyebb csinálni? Hát, attól függ, melyik megy neked a jobban.
dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem egyszerűbb, de több közvéleménykutatás szerint a múltidejűt több olvasó szereti. Valakit zavar a jelen idejű cselekmény.

Jövőidőben nem igazán írnak. Kísérleti novella lehet így, de hosszabb prózánál már problémás és zavaró.

dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jövő időben? ^^"

Ezt hogy lehet elképzelni? Személy szerint én nem tudnék elképzelni, hogy írna valaki egy történetet, sőt még nem is láttam ilyen formában.


Amúgy ez teljesen emberfüggő. Ki kell próbálni mindkettőt, és akkor meglátod melyik lesz az egyszerűbb. Számomra azért könnyebb múltba írni, mert már az elejétől kezdve abban írok, de kb. 6 hónapja kipróbáltam a jelent is. Őszintén nekem a múlt jobban kézre áll, de a jelen is könnyű nekem. Abból a szempontból problémás, hogy azonnal múltba akarok akkor írni, mert ahhoz szoktam hozzá, így többet kell javítanom, és jobban oda kell figyelnem javításkor.

dec. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!