Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan legyek műveltebb...

Hogyan legyek műveltebb (főleg irodalom terén de sok másban is)?

Figyelt kérdés

Értem én hogy sokat kell olvasni hozzá, de annyi minden van, mégis hol kezdjem, hogy haladjak?

Köszönök minden választ!



dec. 23. 00:17
 1/7 anonim válasza:
100%

Az olvasás valóban egy nagyon hasznos dolog. Mindenképp iktasd be az életedbe ha eddig nem tetted de művelődni szeretnél.

Előszöris gondold át milyen műfaj, milyen témájú könyv érdekelne a legjobban.

Ha pedig érdekel a művészet, akkor látogass el múzeumba, kiállításokra és tudj meg többet a művészeti hírességekről.

dec. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tetszőlegesen. Nyilván azzal kezdd az olvasást, ami érdekel is. Ennek nem feltétlenül kell egy tudományos iratnak, vagy egy szépirodalmi regénynek lennie.
dec. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A nagy Levin ***** válasza:
83%

Nos, az irányt magadnak kell meghatároznod. Olyanokat olvass, ami leköt és szívesen olvasod. Nincs olyan, és nem is lehet meghatározni, mik azok a könyvek, amiket el "kell" olvasni, hogy valaki művelt legyen, de (most az irodalomról beszélünk) "illik" ismerni a magyar és a világirodalom klasszikusait. Említek néhányat, a teljesség igénye nélkül:

Magyar irodalom: Az egri csillagok, A kőszívű ember fiai, Az aranyember, Tóthék, de akár Örkény egypercesei, Rejtő ponyvái, költészetből pl. Petőfi, vagy Arany munkássága.

Világirodalom: A Varázshegy, 1984, Bűn és bűnhődés, Alexandre Dumas művei, vagy én például nagyon szeretem Szolzsenyicin írásait, költészetben Villon, vagy Poe versei.

Ez csak egy általam kreált lista, ezeken kívül még sok "olvasásra érdemes" mű van.

Az irodalmon kívül pedig tényleg ami érdekel. Csillagászat, fizika, történelem, akár filozófia, a lényeg tényleg az, hogy érdekeljen és szívesen olvasd, mert ha egy könyvet, cikket, blogot stb. kényszerből olvasol, akkor egyrészt kínszenvedés elolvasni, másrészt nem marad meg benned semmi információ belőle.

Senki nem fog megkövezni azért, mert nem tudod fejből az alkoholos erjedés kémiai egyenletét, de azért pl. a történelem főbb eseményeivel nem árt tisztában lenni, legalább nagy vonalakban.

dec. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Az általános iskolától a középiskoláig, érettségiig végigvetted a magyar és világirodalom alapjait. Azoknközül érdemes olvasni a kötelezőrt, valamint más műveiket is.

Aztán körülnéz az ember az adott kirszakban a kortársak között is.


Mese, szórakoztató irodalom - krimi, humor-; könnyed lektűr-irodalom: történelmi és kalandregények, rengeteg műfaj, műnem közül választhatsz, hajlamod, hangulatod szerint.


Fontos az igényesség.

dec. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá belső késztetésed, akkor egyedül is megtalálod az utat.


Más kedvéért ne csináld, mert senkit sem érdekel.


Időt, nagyon sok időt kell rászánni, az olvasáson túl a zenehallgatás is rengeteg időt igényel, a múzeumok látogatása is stb.


És ahogyan említettem: más kedvéért ne.

dec. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ!
dec. 24. 00:09
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy lista a 100 legfontosabb könyvről, érdemes lehet róla szemezgetni. Minden egyes évszázadnak megvannak a fontosabb irodalmi alkotásai, ha elemezni szeretnéd őket, jobban megérteni a miérteket, ahhoz szükséged lehet filozófiai, pszichológiai, történelmi ismeretekre. Előttem már említették A varázshegyet Thomas Mann-tól, illetve a Bűn és bűnhődést. Nyilván elolvashatod mindkét művet, de sokkal jobban be tudod fogadni, ha tudod az írók mögöttes motivációját, miért születtek ezek az irodalmi alkotások, milyen kérdéseket feszegetnek bennük stb.
dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!