Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit olvasson a 7 éves fiam...

Mit olvasson a 7 éves fiam Lengemesék és Rumini után?

Figyelt kérdés

Sziaszok. Van egy 7 éves fiam, aki szeret olvasni, elég jól megy neki. Lengemeséket még együtt olvastuk, Ruminit már ő fejezte be.

Ijesztő dolgokat nem szereti, sem a nagyon misztikus varázslatos dolgokat.

Ajánlanátok könyveket neki?



dec. 23. 09:19
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!


Unokatesóm is ennyi idős, ő ezeket olvasta:


Bálint Ágnes-Szelburdi család


Bálint Ágnes-Hajónapló


Nógrádi Gábor- Petepite az apu én vagyok(ez a könyv nem annira vastag mint a Rumini és nem is olyan "nehéz")


Aztán a Rumininek vannak további folytatásai is az lehet, hogy érdeklené

dec. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Anno 7 évesen valamelyik geronimo stilton könyv volt amit először elolvastam. Ajánlom nagyon. Nógrádi könyveit is szerettem. A ropi naplója sorozatot is tudom ajánlani. Nagyon tudom ajánlani Bosnyák Viki tündérboszorkány trióját, és az utána következő Elképesztő, és Képtelenség című könyvet. Nekem az egyik kedvencem volt.
dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Öcsém az olvasást A Rossz fiúk könyvsorozattal kezdte (könnyű olvasmány, bár a fele kép, fele szöveg) és azóta is olvassa az új részeit.

Ugyanígy ajánlom még a Világ legrosszabb osztálya könyvsorozatot, eléggé humoros, megnevettető.

Ugyanakkor Dave Pilkey-nek vannak még jó fiatal korosztálynak szánt könyvei. Mint pl. az Alsógatyás kapitány, Szimat naplója.

Vagy a Pálcikacica és a Pálcikakutya könyvsorozatokat.

Esetleg még a Rossz csont ikrek.

Vagy, amit még olvastam 7 éves korom körül, az Geronimo Stilton (bár engem a Tea Stilton könyvek jobban lekötöttek, mondjuk tény, lány vagyok).

A nagy kedvencem abban a korosztályban pedig az Egy ropi naplója sorozat volt, aminek évente jönnek ki új részei (legalábbis mostanában).

dec. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Hozzá tenném, hogy mivel a Lengemeséket és a Ruminit (már ha a magyar változatot olvasta, de gondolom igen) Berg Judit írta, ezért ha kicsit nagyobb lesz, vagy érettebb. Esetleg érdekelni fogja a krimi világa, vagy szimplán egy humoros osztály történet, akkor ajánlom Berg Judittól Az őrzök és A keresők c. könyveit. Érdekesek, de inkább egy 9-14 éves korosztálynak képzelném el, bár idősebbként is lehet olvasni és fiatalabbként is. Csak az érdekeltségnek kell meglennie.

dec. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!