Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen fontos cselekedete...

Milyen fontos cselekedete volt Hóborcnak a könyvsorozatban?

Figyelt kérdés

Már sokadik meme, poszt kerül elém, ami azt hangoztatja, hogy ha valaki nem olvasta a könyveket, akkor az nem tudja, hogy Hóborc (Peeves) mennyire fontos karakter.

A napokban olvastam sokadjára újra mind a 7 könyvet és fogalmam sincs, hogy miért olyan fontos... Egyszer-egyszer jó figyelemelterelő, de pont ugyanannyiszor leleplezi a gyerekeket. Ezen kívül semmit sem tudunk róla. A Véres báró és a Szürke Hölgy háttértörténete még tekinthető fontosnak és Félig Fejnélküli Nick múltja is olvasmányos, de Hóborc szerintem teljesen kihagyható volt a filmekből.

Kérlek segítsetek, mert úgy érzem, valami felett elsiklottam



jan. 5. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem emlékszem,hogy lett volna valami nagyobb szerepe.

Lehet arra gondolnak,hogy aki nem olvasta a könyvet nem is tudja,hogy Hóborc egyaltalan létezik.

jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A roxforti csatában nem csinált valamit?
jan. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik könyvben szerepel, ám egyikben sem kulcsfontosságú. A könyvsorozat filmadaptációjában nem szerepel.
jan. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a Harry Potter és a Főnix Rendjében Umbridge volt az igazgató, Fred és George Weasley távozott a Roxfortból, és meghagyták Hóborcnak, hogy helyettük ő teremtsen káoszt. A szellem valódi tiszteletet mutatott irántuk. Ez volt az egyetlen eset, hogy egy tanulóra hallgatott. Amikor Umbridge parancsolgatott, akkor elárasztotta az egész második emeletet. McGalagony ezért még köszönetet is mondott neki. A Halál Ereklyéiben ő is együtt ünnepelte a többiekkel Voldemort legyőzését, amikor ezt énekelte:


Voldemort, volt-de-holt a neved már,Kis Potti, nagy Potti, tied a vár!



Ezeket találtam a Googlen rola.

3-as voltam

jan. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hóborc ritka ellenszenves karakter, viszont az rendes volt tőle, hogy az ötödik részben részt vett Umbridge kiidegelésében.
jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátesz a Roxfort hangulatához erősen szerintem,a diákélethez, a mágikus bentlakásos iskolához. Nem csak azért lehet fontos egy karakter, mert kimondottan fontos dolgokat csinált.

Ilyen értelemben Félig Fej Nélküli Nick se zavar sok vizet vagy a Pufók Fráter... Mégis ott vannak.

jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontosabb szerepe valóban nem volt, legalább is nem csinált semmi sorsfordítót, inkább csak ilyen mellékkarakter aki idegesíti a diákokat meg Fricset. A könyvben jól elfér és ad egy kis színt a Roxfortnak, a filmekből viszont valóban kihagyható volt.
jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
@7 anonim, de a filmekben pontosabban az első részben, amikor Harryék először látják a szellemeket, akkor Hóborc is előjön, a padló alól emelkedik fel. Kedves kérdező, én is olvastam mind, szerintem nincs különösebb fontos szerepe Hóborcnak, viszont a könyvben tényleg sokkal többet szerepel.
jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!