Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire zavar, ha egy regényb...

Mennyire zavar, ha egy regényben nincs konkrétan megnevezve a helyszín?

Figyelt kérdés

Ha nem behatárolható, hogy a regény a Föld mely szegletében játszódik.

Vagy például ha a városra, ahol a cselekmény zajlik, csak A városként hivatkoznak.


jan. 10. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért zavarna?
jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Tehát téged semennyire.😉

Kérdésre kérdéssel...

jan. 10. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, amiben meg is nevezik, egy idő után elfelejtem, rosszabb esetben keverem egy másikkal. A cselekmény és a karakterek érzelmei jobban érdekel. De az is csak úgy, hogy nem írja le mit érez a szereplő, hanem a cselekedeteiből és viselkedéséből találgathasson az olvasó, hogy mit érezhet.

Meg egyébként is, ha megnevezi, úgy vagyok vele, most vagy kitalált egy nevet, vagy szedte valahonnan (úgy értem, pl. utána nézett milyen kisvárosok vannak, és kiválasztott egyet), ezért nem keresek rá, nem érdekel annyira a földrajz, mint az érzelmek.

jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
az Epepébem qrvára zavart, mert ilyen a világon nincs hogy senki nem beszél egy emberi nyelvet sem, illetve aki ennyi nyelvet ismer, ennyire nem tudja hogy hol van. Persze értem én hogy pont az volt a lényeg hogy a hős nem tudja hol van és mit kezd ezzel a helyzettel, de akkor is idegesített. Sajnos erre a regény végére jöttem csak rá, lehet jobban élveztem volna ha tudom előre. :)
jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Legtöbbször nem is fontos a konkrét helyszín.
jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!