Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért vagyok képtelen olvasni?...

Miért vagyok képtelen olvasni? Rengeteg koncentrációra van szükségem hozzá, miért?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék olvasni is van pár könyv amit elkezdtem és nagyon tetszik de olyan hamar elterelődik a figyelmem hogy szörnyű... Van hogy olvasok és mikor befejeztem egy oldalt veszem észre hogy végig máson gondolkoztam. Sajnos a tanulással is ugyanígy vagyok, ha nincs néma csönd nem tudok koncentrálni. Már az is zavar ha valaki mellettem sétálgat a lakásba.

jan. 10. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért kommentelek, mert velem is így van, erősen figyelemzavaros vagyok, én is örülnék valamilyen tanácsnak:)
jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fehér zajt próbáltad már?
jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány könyv, amivel így voltam én is. Az volt a probléma forrása, hogy jónak gondoltam a könyvet, meg érdekesnek, de még se kötött le, nem volt elég jó, elég izgalmas, nem tartotta a feszültséget. Pedig jónak ígérkezett, próbálkozz más könyvvel. Mikor kiválasztod, nézz utána több könyv ajánló blogon is, hogy mennyire dicsérik, ezáltal elkerülhetőbb még egy ilyen eset, de nem lesz lehetetlen.

Tanulásnál, olyankor lankad a figyelmem mikor már érzem, hogy tudom, de a szívem mélyén meg izgulok, hogy de mi van ha. Ezért attól független tovább gubbasztok fölötte. De van hogy 1 óra se kell, hogy megtanuljam.

jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ez nagyon jó könyv tuti nem az a baj. Fehér zajt volt hogy használtam elalváshoz, erre nem gondoltam köszi!
jan. 11. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szorongsz? Én olyankor nem tudok figyelni és mindig máshol járok
jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A közösségi média arra trenírozza az agyat, hogy egy dologra kevés ideig figyeljen, hisz jön a következő scrollozott tartalom. A pszichológusom szerint ezt vissza lehet csinálni úgy, hogy az ember egy-egy hosszabb szöveget is elolvas, rendszeresen.

A diszk.hu-n vannak tanfolyamok tanulási problémákra.

jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsó ez egy nagyon jó gondoltat köszi:)
jan. 28. 15:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelemzavarosoknak azt is szokták javasolni, hogy mérjék, hogy mennyi idő alatt fáradnak el a figyelésben. Ha ez 6 perc, akkor úgy olvassanak, hogy 5. végén tartanak egy rövid szünetet, majd megint öt percig olvasnak.
jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! kipróbálom ezeket!:)
jan. 29. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!