Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van olyan könyv, inkább...

Van olyan könyv, inkább novellás könyv ami 14-15 éveseknek szól az iskolai életről?

Figyelt kérdés
14 éves fiam utálja a sulit, nem vettem észre hogy valami rossz történt volna az iskolába mert jókedvűen beszel arról, hogy mi történt aznap. De utál bemenni és nem is titkolja. Itthon is mikor neki fog a házi feladatnak rosszkedvű lesz egyik pillanatról a másikra, sőt meg sír is. Utána jártam valami történt-e de nem, másnak is a suliról panaszkodik, hogy utálja. Pedig nem is rossz tanuló, teli van barátokkal, sok tanulnivalója sincs. Gondoltam valami novellás könyvet tudnátok ajánlani, ami hasonló gondokkal küzdő tinikről szól.
jan. 18. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vidd inkább pszichológushoz.

Ezen könyv nem segít.

Szorong,görcsől->depresszió, pánikbetegség.

jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem olyan drasztikus a helyzet, nem szorong, nem görcsöl, csak épp mást szeretne csinálni, de ugye kötelező az iskola. Motivációs könyvet ha olvasna ami tiniknek szól, hátha javítana a helyzeten. Én eléggé próbálom biztatni, érti is hogy a suli kötelező, de na...
jan. 18. 10:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted aki utálja az iskolát, az szívesen olvasna az iskoláról?
jan. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálnám, ha nem is iskoláról, de tinikről szóló könyveket. Amúgy olvas, csak nehéz neki ajánlani könyvet, mert nem mindegyik köti le, próbálgatni kell.
jan. 18. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen könyvek kötik le?
jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Inkább vicces legyen, de nem tudok egy kategóriát mondani. Mondok egy példát, Pl.szerette a Tüskevár c.könyvet ezért el akarta olvasni a Téli berket is de az már nem tetszett neki, még most sem fejezte be. Vagy egy indiános könyvet elolvasott, de egy másik szintén indiános könyv már nem tetszett.Egyszer hoztam kamaszokról könyvet neki, azt másfél nap alatt kiolvasta. Érdekelte. Úgy gondolom tiniknek való könyvet szívesen elolvasna, olyant amiben akár magára ismer, vagy hasonló "kamasz problémák" jelennek meg mint amiken ö keresztül megy.
jan. 18. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Erdős Zsuzsanna Vedd már észre trilógiája egy gimiben játszódik, humoros kamasz történet, ráadásul az osztályban, amelyikről szól több a fiú mint a lány, a történet maga romantikus, de tele van iskolai csínyekkel, különböző iskolai programokkal, de szól a szerelemről, barátságról, az osztályközösségről.
jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan fognak megvetni érte, de a SzJG.

Tény, hogy sokak szerint így nem, meg úgy nem jó, de tinikről szól tiniknek. Szerintem akár még élvezné is.

Vagy, még akár az Egy ropi naplója is jó ötlet.

jan. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Zabhegyező
jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!