Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki hol vesz legszívesebben...

Ki hol vesz legszívesebben könyveket?

Figyelt kérdés

Adott a dolog, hogy imádok olvasni, viszont emiatt rengeteg könyvem van. Szinte hibátlan állapotban vannak és szeretném őket (nyilván töredékáron) valahol meghirdetni. Mely platform a legalkalmasabb erre?


Nem nyerészkedni akarok rajtuk, de kidobni mégsem akarom őket. Vagy adjam le őket a könyvtárba? Csak ahhoz tényleg sok és értékes könyv.



#vásárlás #új #hibátlan #Könyvv #Ötlets
jan. 29. 23:02
A kérdező szavazást indított:
Vinted
Facebook marketplace
Facebook csoportok
Könyvtárba add le
Egyéb
9 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:

Moly...?

Ha valaki pont a te könyvedet keresi, szerintem ott találja meg. legkönnyebben.

jan. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Igazából a használtköny-piac már messze nem olyan, mint régebben, vagy akár csak 10 évvel ezelőtt.


"Használt" könyv szempontjából az antikváriumoknak van már csak létjogosultsága, illetve az utcai használtkönyv árusoknak.


Új könyvet én egészen tavaly áprilisig BookDepository-ról rendeltem, azóta pedig áttértem kiadói honlapokra, vagy Amazon-ra, vagy ha nagyon drága lenne (pl. akadémiai referenciaként használható könyvek, amik inkább tanulmány jellegűek és akár többszáz/többezer dollárba is kerülhetnek), akkor inkább letöltöm.


Használtan csak és kizárólag olyat lehet eladni, ami újonnan, nagyon drága, vagy valamilyen klasszikus, netán limitált kiadás.


Ami "sima" szórakoztató irodalom, amit 2-8000-es áron árult az elmúlt 10 évben a Libri, Líra, Alexandra, és a többiek, azokról 100%-os biztossággal lehet állítani, hogy minimum több példányt talál belőle MÁR az ember online használtan 1Ft-os hirdetésekben, vagy 100-1000Ft-os ömlesztettként.


---------------


Ha esetleg leírnád párnak (pl. 5-nek) a szerzőjét, címét, kiadását, hogy be lehessen lőni nagyjából milyen genre, milyen évjárat, mennyire ritkaságok vagy "tömeg"-nyomtatottak, akkor könnyebb lesz nekünk is konkrét helyet ajánlani az eladáshoz.

jan. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket és a kifejtett választ!

Sajnos ezek meglehetősen felkapott fiataloknak szánt könyvek, semmi eredeti vonásuk nincsen, se évjáratot, se szerzőt tekintve.


Akkor lehet bepróbálkozom molyon, meg megkérdezem a helyi könyvtárat

jan. 30. 09:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom a vintedet! Én rendszeresen vásárlok ott könyveket, de eladni is eladtam tavaly szeptember és december között 16 dbot.
jan. 31. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én online szoktam. bookline, líra, kmk, régikönyvek.hu
jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, megpróbálom akkor pár helyen!🥰
febr. 2. 13:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!