Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki olvasna szívesen subnautica...

KönyvmolyUraság kérdése:

Ki olvasna szívesen subnautica ihlette könyvet?

Figyelt kérdés

Wattpadon írom (még nincs publikálva) célközönség 12-16 éves korosztály. Ki olvasna ilyet szívesen?


Történet röviden:

Egy űrhajó... Egy idegen bolygó... Egy lakatlan sziget... És főként a tengerben valamint a szárazföldön lévő rejtélyek.


Ha érdekel egy 14 éves lány története, valamint szereted a fent említett dolgokat olvasd el ezt a történetet!


Néhány infó:

- a történet 2123 ban játszódik

- a történet főszereplője a 14 éves Lily Lee

- A történetet a subnautica nevű videójáték ihlette


Ezek alapján ki olvasná el?



febr. 23. 21:00
A kérdező szavazást indított:
Elolvasnám (benne vagyok a célközönségben)
Nem olvasnám el (benne vagyok a célközönségben)
Elolvasnám (nem vagyok benne a célközönségben)
Nem olvasnám el (nem vagyok benne a célközönségben)
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A 12 éves unokaöcsém szerintem elolvasná, ha sok akció lenne benne, és ha nem lenne túl csajos.
febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz csajos. Csak azért egy lány a főszereplő mert érzékeltetni szeretném, hogy a lányok néha többre is képesek mint a fiúk.
febr. 23. 22:53
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Eredeti gondolat, nem erről szólt az elmúlt 5-10 év könyv-, és filmgyártása

(Bocsánat, csak már elegem van a tini kislány főhősökből, akik megváltják a világot)

febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A tini főhősökkel az a legnagyobb baj, hogy vagy egy fiatal felnőttre kell ezt az életkort ráhúzni (azaz ott tart önnállóságban, kompentenciában mint egy 22 éves), vagy pedig a történet nagyon behatárolt (mert egy tini még gyerek, nem jut be ide-oda, viszonylag ritka az a helyzet, hogy hagyják veszélybe sodródni, pláne hosszabb időre).



Én azt vizsgálnám meg, hogy a cselekmény hány éves karaktereket kíván meg, és miért? Logikus, hogy egy gyerek egy ilyen szituációban köt ki? Mi a realitása annak, hogy az ehhez szükséges gépeket értse? Fizikálisan bírja ezt? Mert azért más gravitáció, sugárzás, idegen elemek...ebbe könnyebb belehalni mint nem, még felnőttként is.

febr. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó akkor legyen 18 éves. Mit bánom én
febr. 24. 07:13
 6/10 A kérdező kommentje:
És bocs félre írtam Lilla Lee lesz a neve.
febr. 24. 07:19
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
A célközönséget nem találhatod meg ezen az oldalon.
febr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

"Jó akkor legyen 18 éves. Mit bánom én"



Pedig a worldbuilding a legfontosabb egy regény elkezdésében. Ha a helyszín, az alal felállás nem hat valósnak, az egészet a hajadra kenheted.


18? Nézd már meg hány évesek a kutatók, akik NASA missziókra mennek.



"Astronaut candidates have ranged between the ages of 26 and 46, with the average age being 34."


Magyarán ahhoz, hogy valaki elvégezze a tudományos fokozatokat, hogy egyáltalán a közelébe engedjék egy felderítő missziónak, meg elvégezz annyi repülési gyakrolatot, hogy egy űrhajó közelébe kerülj, minimum egyetemi végzettség kell, különben nem tudod mit csinálsz.

És ezek még csak a jelentkezési életkorok, aztán még képzik őket.



Akármennyire is sci-fi, 18 évesen nem lesz az embernek fizikusi/mérndöki/matek mesterfokozata meg 1000 óra pilóta gyakorlata.


Ezek a követelmények a jövőben se mennek sehova, mert ha nem érted a tudományos részét, nem fogod tudni az alapkkat, hogy mi, hogy és miért működik az űrben.

febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2123 ban vagyunk. Ez egy nyaralóhajó. Oda mehet a 14 és 18 éves is.
febr. 24. 11:59
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
2123-ban.
febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!