Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Felsorolnátok ritka fantasy,...

Felsorolnátok ritka fantasy, krimi, történelmi, horror, ifjúsági és sci-fi könyveket?

Figyelt kérdés
Vagyis olyan könyvekre gondolok, ami nem olyan ismert, viszont jó és érdekes.

márc. 25. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fantasy: Terry Brooks- Sahannara sorozat. Bitang jó.


Krimi: nem tudom mennyire számít ismertnek, de J.D.Robb- Halálos...-sorozata szintén bitang jó.


Történelmi: Steven Saylor -Róma sorozat

márc. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fantasyt tudok párat:

Diana Wynne Jones: A trónörökös

William Nicholson: A szél dalnoka (és folytatásai)

Katherine Addison: A koboldcsászár

márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D-Mano ***** válasza:
100%

Fantasy: David Eddings - Belgariad sorozata (első rész címe: A prófécia gyermeke)

-Ez egy ilyen utaztató fantasy. Van egy nagy küldetés, az útjuk során veszélyes helyzetekbe, kalandokba keverednek, rejtélyes szálak húzódnak meg a háttérben.

Országról országra járnak, minden ország és a népe elég jellegzetes és érdekes. Az egyre bővülő csapat meg tele van szerethető karakterekkel, a könyvnek jó és kedves humora van.

Nekem ez az egyik kedvenc könyvem (könyvsorozatom).

márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szuper, mindenkinek köszönöm szépen! :)


De aki tud még nem olyan ismert fantasy, krimi, horror, ifjúsági és történelmi regényt, azt nagyon megköszönném! :)

márc. 25. 18:33
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Scott Lynch - Locke Lamora hazugsága, illetve ennek az eddig két megjelent folytatása (A karmazsin lobogó, Tolvajok köztársasága)
márc. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szeintem Adam Brown: A képlet c. könyve rettentően jó könyv és annyira nem ismert. Igazából egy kalandregény, de kicsit krimis, kicsit történelmi és kicsit fantasztikus is.
márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fantasy:

- Patrick Rothfuss: A szél neve. Nem ismeretlen cím, lehet ismered, de mégsem egy Gyűrűk Ura szintű hírnév, pedig zseniális. Varázslás, felnövéstörténet, a főhős pedig egy pimasz zseni.

- Anthony Ryan: A vér éneke. Na ez már elég alulértékelt, még senkivel se találkoztam, aki ezt ismerné. Zseniális történet, harcossá képzés, felnőtté válás, háttérben meghúzódó, rejtélyes fantasy vonal. Egyik legrégebbi kedvencem.

- Diana Wynne Jones: Chrestomanci. Avagy J. K. Rowling mélyen hallgat róla, hogy a Harry Potterhez innen merített ihletet. Nagyszerű ifjúsági fantasy regénysorozat, bár még csak az első kötetét olvastam.

- Diana Wynne Jones: A vándorló palota. Akkor megint Jones, Vándorló palota egy rém egyedi és érdekes ifjúsági fantasy, Miyazaki Hayao csinált róla animét, ami egy mestermű.


Krimi:

- Böszörményi Gyula: Ambrózy báró esetei. Nagyszerű regénysorozat, összefüggő történet de kötetenként is van 1-1 eset. Nagyszerű, zseniális.

- J. K. Rowling: Cormoran Strike. J. K. Rowling nem-Harry Potter regénysorozata, szerintem ezzel is érdemes tenni egy próbát.


Történelmi:

Hááát... Milyen téma érdekel? Sajnos csak japán történelmi könyveket tudok ajánlani (mármint Japán történelméről). Ha az is érdekel, írok párat.


Horrorból és sci-fiből csak a legismertebbeket ismerem.

márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6: Nagyon szuper! Köszi!


#7: Király! Azt olvastam, és tetszett nagyon.


#8: Nagyon jó könyveket soroltál fel. Honnan tudod mindezeket?

És jöhet japán történelmi könyv is.

De az olyan könyvek is érdekelnek, amikből anime is készült.

márc. 26. 21:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, jöttek maguktól. :D A Szél neve a nagy Harry Potter korszakomban kapott el (varázslóiskola, miegymás), a Vér éneke pedig szimplán megtetszett tízévesen... És hát nagyon nem annyi idősen kellett volna elolvasnom, de végtére is nem bánom, mert nagy mértékben formálta a személyiségem.

A vándorló palotából pedig az animét láttam és imádom, ha szereted az animéket kötelező darab (és egyébként kivételesen azt ajánlanám nézd meg az animét mielőtt elolvasod)


Japán történelmi könyvek:

- Yamaguchi Sango: Tokugava

- Yoshikawa Eiji: Muszasi

- Yoshikawa Eiji: Taikó (ez volt a kedvencem).

De a feudális japánról, főleg az edo-kor hajnaláról és közepéről sok mű érkezik (a kedvenc témámról, az Edo kör végéről, a Boshin háborúról meg a Meiji kor elejéről meg szinte semmi)

márc. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!