Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valódi név, vagy írói álnév?

Valódi név, vagy írói álnév?

Figyelt kérdés
Ha kiadnátok egy könyvet, felvállalnátok a saját neveteken? Ha nem, mi lenne az álnevetek? Ha van megjelent könyvetek, nagyon érdekelne, miért döntöttetek végül amellett, ami

ápr. 5. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Igen, saját név.

Lehet ez egoistán hangzik, de szeretném, hogyha jót írok, akkor az emberek tudják, ki írta.

ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:
93%
Ez hiúság, nem egoizmus.
ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Én álnéven irnék.

Nem szeretem a nagy felhajtást magam körül. Nem kell tudni, hogy én írtam a könyvet.

ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Több műfajban próbálkozom, szóval ez attól is függ, hogy milyen könyvem kerülne kiadásra.

Pl ha egy high fantasy, jól felépített, komplex világgal, akkor inkább használnék külföldi álnevet. Szimplán a saját vásárlási szokásaimból kiindulva, bizonyos műfajok esetén, ha olyan írótól olvasok, akitől még soha, akkor hamarabb kezdem el azokat a könyveket megvizsgálni, amin a szerző neve külföldi.

De mondjuk egy mesekönyvet simán kiadnék a valódi nevemmel.


Ha meg több műfajban adnék ki könyveket, akkor "összeférhetetlen" műfajoknál más-más nevet használnék. Mondjuk mesekönyvek és gyerekkönyvek a valódi nevemen, fantasy regények egy álnéven, romantikus-erotikus regények egy másik álnéven, és így tovább az állnevekkel, ha lenne több olyan műfaj, amiben tudnék vállalatót alkotni.

Aki rajongóként ismerné a műveimet az úgyis tudná, hogy X, Y és Z név az hozzám tartozik, meg nem is lenne titok, tehát nem az lenne, hogy titok lenne a személyazonosságom, ha állnevem lenne, ha hívnának író-olvasó találkozóra, meg ilyen helyekre, akkor simán elmennék. Annak, hogy milyen néven adnék ki könyvet inkább olyan funkciója lenne, hogy 1) passzoljon a műhöz 2) több műfaj esetén könnyebben kereshető legyen az olvasónak, aki csak az egyik műfajból kíváncsi a könyveimre.

ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Antológiákban jelentek meg verseim már a saját nevemen.

A blogomon írói névvel teszem ki a verseimet.

Irodalmi csoportban tudják ki vagyok, a blogomat nem terjesztem, csak páran tudnak róla.

Nyilvánosan ritkán posztolok saját alkotást, de csak mert nem akarom, hogy elfogultan véleményezzék. Van ismerősöm, akit még a legkevésbé sikerült írásai alatt is körbeajnároznak, csak mert ő írta, ez engem inkább idegesítene, főleg mivel magam vagyok a legnagyobb kritikusom.

ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Nekem már jelent meg versem saját néven. Igazából úgy vagyok vele, hogy minek titkolni.

De ha könyvem jelenik majd meg...azt még nem döntöttem el. Talán írói álnév, amit már ki is találtam, de az is lehet a saját nevemen.

ápr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a miheztartás végett kérdezem a kedves 30% úr vagy hölgy véleményét aki mindegyik választ lepontozta, neki mi nem tetszett?
ápr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én álnéven írnék, azért mert a rendes nevemet utálom. A vezetéknevem jellegtelen, rosszul hangzó, külföldön röhejes tucatnév(Kiss), a keresztnevem megosztó, az emberek 60% szerint inkább ronda mint szép név. Én magam is gyerekkorom óta utálom. Második keresztnevem meg nincsen, mert mindenki szerint “minek a két név“. Biztos, hogy nem szeretném mindenhonnan ezt a nevet visszahallani. Akkor már inkább valami álnév, ami nem ennyire faluvégi hangulatú.
ápr. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!