Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ehezok viadala konyvet olvasom...

Ehezok viadala konyvet olvasom angolul, 479 oldal. Egy ora alatt csak kb 20 oldalt, egy fejezetet olvasok el. Nem tul lassu ez a tempo egy ekkora konyvnel? Ugy ertem hogy igy majdnem egy honapig fog tartani hogy befejezzem.

Figyelt kérdés

ápr. 13. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy olvass, ahogy neked kényelmes. Tökmindegy, hogy más hány oldalt olvas el egy óra alatt, ha te így tudod megérteni és élvezni a könyvet, akkor így van ez jól.
ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam egy óra alatt 50-70 oldal szokott lenni, van mikor több vagy mikor kevesebb, de ez nyilván függ hogy milyen az angol nyelvezete a könyvnek meg hogy mi a téma, miről van szó, mert pl aminél csak akció van azok jobban mennek, gyorsabban olvasom.


De van egy könyv aminél nagyon sok párbeszéd van, és nem a normál párbeszéd ami mondjuk az ottani politikáról szól vagy több a szleng benne amikben én nem vagyok jártas, és ott olyan szavakat használ amiket egyáltalán nem vágom hogy miaz, na ott utána kell néznem mi az a szó, és sokszor megállok, vagy még egyszer elolvasok egy bekezdést tutira jól értem-e, na ott én is elég lassan olvasom.


Meg persze mikor én is elkezdtem angolul olvasni akkor nekem is elég lassan ment az olvasás, szerintem akkoriba 20oldalt nyomtam én is egy óra alatt, de minél többet olvasok annál jobban jegyzem a szavakat, így gyorsabban is kezdtem haladni.

ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor meg van esely ra hogy ujra felgyorsul majd a szovegertesem csak gyakorolnom kell.

20 evvel ezelott meg eleg gyors volt, akkor egy este alatt kiolvastam egy izgalmas 150 oldalas tortenet (x-files) egy este alatt.

ápr. 14. 22:44
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!
ápr. 14. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!